stredocech.net

Základní informace

Ladovské vepřové hody ozdobí trojský kozel

Malebný středočeský pivovar Velké Popovice ubytoval ve svém areálu dalšího kozla. Kromě živého kozla Oldy, který je dlouholetým symbolem a maskotem pivovaru, přivítá nově návštěvníky největší dřevěný kozel na světě.

Trojsky kozel 4

Velkopopovický pivovar vyrobil dřevěného kozla loni k oslavám 140 let od svého založení. Kozlí vyslanec se pak vydal na pouť po exportních zemích Velkopopovického Kozla. Po dlouhém putování po Slovensku, Gruzii nebo Moldavsku se tak vrátil zpět do Velkých Popovic.

Trojsky kozel 1

Mohutná maketa „trojského kozla“ stojí na pivovarském nádvoří.  Je vysoká 7,1 metrů, dlouhá 7,4 metrů a váží pět tun. Dřevěný kozel je složený z 67 dílů.  Kovová konstrukce má 45 částí a na její výrobu se použilo přes tři tuny železa. Hlavu dřevěného obra tvoří jeden kus.

Trojsky kozel 2

Dřevěné části jsou z dubových a borovicových desek. Aby kozlí velikán odolal silnému větru, jsou v jeho útrobách čtyři tuny písku. Trojský kozel z Velkých Popovic vydrží dokonce sílu orkánu. Lidé se s ním potkají během prohlídek a na akcích v pivovaru ve Velkých Popovicích.

Nejbližší akce v pivovaru je sobotní Ladovské vepřové hody.

ladovske veprove hody

You must be logged in to post a comment Login