stredocech.net

Základní informace

LET IT ROLL open air 2014

66

Benešov – Největší drumandbassový festival v Evropě se na české taneční scéně se pojem Let It Roll objevil již v roce 2003. Povedené akce v klubu Abaton, na hradě Točník či v pražských továrních halách se staly nejnavštěvovanějšími a nejoblíbenějšími drum & bassovými akcemi. Nejúspěšnějším ročníkem se stal šestý ročník festivalu, který se konal v roce 2013 a na který dorazilo rekordních 15 000 českých a zahraničních návštěvníků denně. Program se odehrával na šesti pódiích, kde vystoupilo 110 zahraničních DJs. 

V roce 2011 festival Let It Roll expandoval na Slovensko a do Polska. Festival Let It Roll má i zimní verzi pořádanou každý v Česku, na Slovensku a v Polsku. Festival Let It Roll Open Air patří v současné době mezi největší drumandbassové festivaly v Evropě. Vlajková noc festivalu Let It Roll, Let It Roll On Tour expandovala daleko za hranice České republiky, v roce 2013 se Let It Roll On Tour uskutečnil v Rakousku, Maďarsku, v roce 2014 se uskuteční další díly v Itálii, Švýcarsku, Německu, Anglii, Francii. Svou oblíbenost mezi fanoušky potvrdil, umístěním v britské anketěDrumandBass Arena Awards jako třetí nejoblíbenější festival roku 2013 a ve světové anketě National DrumAndBass Awards získal třetí místo jako promotér roku za rok 2013.

Hudební program festivalu Let It Roll se z větší části zaměřuje na žánr drum&bass, velmi oblíbený styl elektronické hudby, který se začal rozvíjet v 90. letech minulého století v Anglii. Dnes má jednu z největších posluchačských základen společně se styly jako trance, house nebo techno a tvoří pevnou součást dramaturgie většiny velkých festivalů s elektronickou muzikou. Radost fanoušků z Let It Rollu se každoročně promítla i do výsledků výročních hudebních cen v Czech Drum&Bass Awards: vždy 1. místo.

Drum& bass již rozhodně není menšinovou záležitostí, ale splynul s pop kulturou. Hudební projekty jako Pendulum, DJ Fresh, Sub Focus nebo Chase & Status dokážou se svými live vystoupeními vyprodat halu a jejich videoklipy vysílají největší hudební televize včetně MTV. Drum&bass se navíc velmi často objevuje v reklamách, televizních znělkách, filmech, seriálech, zábavných pořadech nebo počítačových hrách, což potvrzuje jeho sílu a atraktivitu.

Více informací na: www.letitroll.cz

Let It Roll 2013 official aftermovie: 

You must be logged in to post a comment Login