stredocech.net

Základní informace

Mandrage zahrají v Kutné Hoře s orchestrem

Plzeňská kapela Mandrage jakoby koncertování stále neměla dost. V listopadu skončila Siluety Tour Part II a od února navazuje sérií akustických koncertů. I jako v předchozích show si kluci opět připravili něco navíc. V Kutné Hoře zahrají písně v divadelním aranžmá s doprovodem orchestru.

MANDRAGE_OdZacatku_FB_cover

Turné nese trefný název Od ZAČÁTKU a opravdu nám kluci připomenou písně od začátku jejich společné kariéry v roce 2001. “Plánujeme zmapovat celou historii kapely Mandrage tak trochu netradičním způsobem, pomocí divadelní výpravy, s pomocí všemožných talentovaných hostů… Půjde hodně o kouzlo okamžiku a můžeme garantovat, že diváci se nepřestanou bavit a trošku ani divit, “ slibují Mandrage.

Akustické koncerty českých kapel jsou v poslední době stále populárnější. V případě Mandrage však nemáme očekávat jen hraní na dřevěné kytary jako u táboráku. Jak sami říkají, když už akusticky, tak s noblesou, když s noblesou, tak v divadle, když v divadle, tak divadelně.  “Chceme našim posluchačům ukázat, že divadlo není jen Prodaná Nevěsta nebo muzikály Michala Davida, ukázat jim, že divadlo stále žije a může být i zábavné.”

Mandrage za 14 let své existence nahráli 4 studiová alba, z nichž 2 se staly zlatými. I přesto je to pro kluky první akustické turné v jejich kariéře a přiznávají, že se u některých aranžmá pěkně zapotili, s výsledkem jsou ale naprosto spokojeni.

“Rozhodně budeme na vizuální stránku našich koncertů dávat důraz i nadále. Divadelní turné O(d) Začátku nevyjímaje. Baví nás posouvat hranice našich možností a využívat daná prostředí do jejich maxima. Divadelní prostory jsou opravdu fascinující svojí variabilitou a možnostmi, které nabízí. Část naší kapely v divadle vyrostla, a tak máme k těmto místům opravdu vřelý vztah,” přiznávají Mandrage.

Hity budou doplněny o hudební doprovod smyčcového kvarteta, dechového tria a vokalistek. Pomyslným vyvrcholením bude pražský koncert v divadle Hybernia 18. března. Pouze zde budou překvapením i někteří další hosté. Vstupné do Hybernie je možné zakoupit už nyní v předprodejních sítích.

MANDRAGE_OdZacatku

V rámci turné kapela navštíví 15 míst a zakončí jej 20. dubna ve Svitavách.

18.2. Plzeň – Divadlo Alfa 20:00

 

25.2. Děčín – Městské divadlo 19:00

 

26.2. Chomutov – Městské divadlo 19:00

 

4.3. České Budějovice – KD Metropol 19:00

 

5.3. Náchod – Městské divadlo Dr. Josefa Čížka 19:00

 

6.3. Vysoké Mýto – Šemberovo divadlo 20:00

 

13.3. Ostrava – Dům kultury města Ostravy 19:00

 

18.3. Praha – Divadlo Hybernia 19:00

 

25.3. Pardubice – Východočeské divadlo 19:00

 

1.4. Kutná Hora – Tylovo divadlo 19:00

 

2.4. Znojmo – Městské divadlo 19:00

 

9.4. Strakonice – Dum kultury 20:00

 

10.4. Jablonec nad Nisou – Městské divadlo 19:00

 

19.4. Nový Jičín – Beskydské divadlo 19:00

 

20.4. Svitavy – Fabrika 19:00

 

Informace o jednotlivých předprodejích vstupenek najdete na internetových a  stránkách kapely.

You must be logged in to post a comment Login