stredocech.net

Základní informace

Martin Loew potěšil stovky diváků diashow o Anglii

Mladá Boleslav – Známý cestovatel Martin Loew představil v sobotu 17. ledna ve Škoda Muzeu své diashow o cestě po Anglii a Walesu. Stovky diváků ve tcela zaplněném velkém sále muzea potěšil barvitým i vtipnými líčením krás a zajímavostí v této ostrovní zemi, kterým provázel promítání fotografií. Celé diashow tradičně obohatil hudebními pasážemi.

Image (4)

Diváci tak mohli zamířit spolu s cestovatelem od bílých útesu doverských, přes jižní Anglii, mystické místo Stonehenge a proslulá univerzitní město Oxford do rázovitého Wellsu. Pak mohli vidět nejvyšší horu Anglie a Walesu – Snowdon a v Lake District mnohá horská jezírka a výhledy. Putování pokračovalo severní Anglií přes další atraktivní místa včetně opatství Fountains Abbey v hrabství Yorkshire až do Yorku a Durhamu s unikátní katedrálou a celé putování skončilo v dalším univerzitním městě Cambridge. Vše cestovatel provázel drobnými historkami z cest, ale i informacemi z historie i místopisu. Diváci tak mohli vidět honosné katedrály, historické hrady a malebná městečka, ale i útesy, pláže se zapadajícím sluncem a divoké hory. To vše podané v příjemném i duchaplném stylu vyprávění a s důrazem na úctyhodnou a členitou anglickou historii, přírodu i současnost.
Martin Loew se ovšem v Mladé Boleslavi ve Škoda Muzeu objeví brzy opět, když 20. února od 19 hodin představí svoji novou diashow Madeira o tomto ráji v Atlantiku.
Více včetně řady fotografií najdete na http://www.promitani.cz/anglie/.

mb-net

Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login