stredocech.net

Základní informace

Masopust a premiéra moderní love story v kladenském divadle

Na sobotu 14. února připravily obě kladenské scény novinky pro diváky všech generací. Divadlo Lampion vůbec poprvé zorganizuje rozpustilý masopustní průvod a Městské divadlo Kladno představí premiéru komorní inscenace Plíce.

Obvykle jde o výtvarné dílny pro děti před pohádkou. Chladný zimní víkend ale tentokrát nyní zpestří ještě oslavy spojené s masopustem. V sobotu 14. února se Lampion poprvé zapojí do masopustního veselí. Po pravidelné dopolední pohádce bude následovat výtvarná dílna, ve které se budou vyrábět masky vhodné do průvodu. Vstup na dílnu je zdarma.

Ve 13:00 pak od průchodu u Divadla Lampion vyrazí masopustní průvod. Dramaturgyně Helena Kebrtová o průvodu říká: „Čekají vás tradiční masopustní masky, které na sebe oblečou naši herci: opovědník, roztančený medvěd s medvědářem, krásná cikánka, kůň, felčar, farář i nutně přítomná smrtka. Nebojte se, nepřijde si pro vás, ale pro basu, kterou symbolicky pochováme na znamení konce masopustního veselí. Těšíme se, že se k nám připojíte, ať už s maskou nebo bez masky!“

Součástí programu bude volba nejlepší masky, zpívání písniček, pohřbívání basy nebo opékání špekáčků. Všichni, komu nevadí trochu mrazu a přinesou si špekáček s sebou, si ho budou moci na závěr programu opéct na dvoře Divadla Lampion.

Masopustní program v sobotu 14. února:

10:00 Trampoty brouka Pytlíka

11:30 Výtvarná dílna s masopustními maskami

13:00 Masopustní průvod

14:30 Zakončení průvodu, vyhlášení nejlepší masky Únorový masopust by neměl být poslední akcí spojenou s lidovými tradicemi a slavnostmi.

 

Stredocech.net

Zdroj: Divadlo Kladno

You must be logged in to post a comment Login