stredocech.net

Základní informace

Miroslav Kalina běží na pomoc onkologicky nemocným

image7

Miroslav Kalina z Loun již po sedmé běží přes celou ČR, aby pomohl pacientům chomutovské onkologie. V sobotu 19. července začal v Ostravě a skončí v sobotu 26. července přímo v Chomutově. Na této trase dlouhé zhruba 450 kilometrů ani letos nevynechal průběh Mladou Boleslaví. Při dnešní etapě z Domousnice do Mělníka se dopoledne na několik minut zastavil před budovou magistrátu. Zde se k němu připojil náměstek primátora Jiří Bouška, aby jej doprovodil k Michalovicím.

Běžec již během své dosavadní cesty zažil velká parna, rovné úseky i horské etapy, dnes jej cestou přes Boleslav potrápil mírný déšť. Každý den tak uběhne trasy o délce kolem 50 až 60 kilometrů, o něco kratší bývají kopcovité  etapy v moravských horách.

Miroslav Kalina před lety prodělal rakovinu a i on sám pobýval na chomutovské onkologii. Před několika lety, když seděl již zdravý v tamní čekárně, se rozhodl zlepšit podmínky pro pacienty v chomutovské nemocnici. Naplánoval si běh přes celou republiku, pomocí kterého chtěl na problém upozornit a získat tak finance potřebné k vybavení chomutovské onkologie. Poprvé tuto trasu zaběhl v roce 2008 za 12 dní, nyní ji běhá za osm dní.
Další informace o předchozích ročnících naleznete na www.behozivot.cz. Podpořit jeho aktivity můžete i zasláním finančního obnosu na číslo účtu u KB :
43-/0100. Získané finanční prostředky budou použity ve prospěch onkologických zdravotnických zařízení.

zdroj mb-net

středočech.net

You must be logged in to post a comment Login