stredocech.net

Základní informace

Šebrle hnul golfistům žlučí. Opět!

Vítěz Mezinárodního mistrovství ČR ve hře na rány Vítka Nováka. Foto: Golf Mladá Boleslav

Vítěz Mezinárodního mistrovství ČR ve hře na rány Vítka Nováka. Foto: Golf Mladá Boleslavbr

Ve dnech od 13. do 16. srpna se na golfovém hřišti Sand Martin’s Holes v Mladé Boleslavi konalo mistrovství České republiky golfových amatérů ve hře na rány s mezinárodní účastí. O výjimečnou kaňku na programu golfového mistrovství se postaral mediálně známý Roman Šeberle, který po druhém kole na svoji další účast rezignoval a Mladou Boleslav opustil.

Jak komentoval situaci kolem odstoupení Romana Šebrleho Luboš Klikar, generální sekretář České golfové asociace a mezinárodní rozhodčí?

Jen tři měsíce poté, co Komise pro amatérský status ČGF řešila porušení pravidel Romanem Šebrlem, přišla další kauza spojená s jeho jménem, která hýbe veřejností. Oč jde? Roman Šebrle poté, co na vrcholné akci ČGF, tj. na Mezinárodním mistrovství ČR ve hře na rány od 13. do 16. srpna v Mladé Boleslavi, odehrál první dvě kola, oznámil řediteli šampionátu Aleši Libecajtovi, že dostal pozvánku od promotéra na turnaj Czech PGA Tour ve Mstěticích a že se ho zúčastní, neboť v šampionátu amatérů už nemůže bojovat o vítězství…

V jarním případu porušení Pravidel amatérského statusu (reklama Golfresortu Albatross a Golfové akademie Davida Cartera na hráčově oblečení při tiskové konferenci v Praze či na prvním turnaji Czech PGA Tour na Kaskádě ) příslušná komise ČGF se vší vážností a důrazem podle pravidla 8-2 vyzvala Romana Šebrleho, aby se s okamžitou účinností zdržel takovéhoto jednání a aby ji informoval o svých plánech týkajících se případné profesionalizace. Na začátku června se Roman Šebrle sešel se členy výboru ČGF, uvedl, že kauza vznikla z jeho neznalosti Pravidel amatérského statusu, a zavázal se do doby svého vstupu do české PGA tato pravidla dodržovat. Komise pro amatérský status ČGF si ověřila, že Roman Šebrle jednal s vedením české PGA o svém vstupu jako tour professional a že byl informován, že jedinou podmínkou pro přijetí je mít hendikep +0,6.

V čerstvém letním případu skreče po dvou odehraných kolech v Mladé Boleslavi a následné hry s profesionály ve Mstěticích Roman Šebrle žádné konkrétní pravidlo golfu neporušil. Co je však horší – porušil základní pravidla slušnosti a úcty k pořadatelům a svým soupeřům, na což je „sport gentlemanů“ právem háklivý. Není divu, že Disciplinární komise ČGF jen s jednodenním zpožděním obdržela několik písemných podnětů, aby se chováním Romana Šebrleho zabývala a vyvodila z něj důsledky. Disciplinární komise ČGF se sejde v co nejkratší možné době a bude o svém verdiktu informovat.

Tečkou – a možná nejlépe ilustrující, jak Roman Šebrle vnímá golf – je jeho mailová zpráva, kterou ČGF obdržela v neděli 17. srpna tři hodiny po půlnoci: „Dobrý den! Omlouvám se, ale přihlásil jsem se na midy na Zbraslav 19. a 20. srpna a zřejmě špatně. Dnes jsem kontroloval, kdo je přihlášen, a nenašel jsem se tam. Dá se ještě dodatečně dopsat na startovku? Moc rád bych si je zahrál.“ Další komentář určitě netřeba!

Text: Luboš Klikar

Zdoj: ČGF.cz

 

Konečné výsledky turnaje – PAR 72

Muži

1. místo: Vítek Novák, 2. místo: Jakub Pokorný,  3. místo: Vojtěch Mitterwald

Ženy

1. místo: Katja Pogačar, 2. místo: Marie Luňáčková, 3. místo: Nstja Banovec

You must be logged in to post a comment Login