stredocech.net

Základní informace

Mladíci chtěli zapálit pobočku

Mladá Boleslav – Hlídka motorizované pořádkové služby městské policie si ve středu večer všimla na třídě Václava Klementa za kruhovým objezdem menšího ohně z výlohy místní budovy.

Na místě se zdržovali dva mladíci, Čech a cizinec ve věku 19 a 21 let, kteří do vzniklého ohně dolévali nějakou tekutinu. Strážníci později zjistili, že se jednalo o benzín. „Strážníci v dalším jednání těmto mužům zamezili, oheň byl v prvopočátku uhašen,“ dodal ředitel městské policie Tomáš Kypta. Na vysvětlenou mladíci strážníkům uvedli, že byli pouze zvědaví, jak bude oheň hořet. Na místo byla ihned přivolána státní policie, která věc dále řeší jako podezření z trestného činu obecného ohrožení „žhářstvím“.

Ve středu strážníci řešili celkem 213 událostí. Například řešili řadu odtahů vozidel. První problém museli strážníci řešit už před osmou hodinou ranní: instruktor autoškoly z Havlíčkovy ulice oznámil, že mají na vyhrazeném parkovišti pro vozidla autoškoly zaparkované cizí vozidlo, které jim zde překáží. Vyslaná hlídka na místě zjistila vozidlo červené barvy. Jelikož se nepodařilo zjistit majitele, hlídka nařídila odtah. Vozidlo bylo odtaženo na odstavné parkoviště firmy Compag ve Vančurově ulici. Za stěrač hlídka umístila předvolání pro nepřítomného pachatele přestupku k podání vysvětlení. Další obdobné telefonické oznámení bylo přijato ve 12.15 hodin z Bělské ulice, kde parkovalo vozidlo bez řádného oprávnění na vyhrazeném parkovišti pro vozidla ministerstva zemědělství. I zde hlídka nařídila nucený odtah a vozidlo bylo odtaženo na parkoviště firmy Compag.

You must be logged in to post a comment Login