stredocech.net

Základní informace

Mým vzorem byla Blanka Matragi

Nymburk, Poděbrady – Paní Jana-Marie Tichá od mala toužila být návrhářkou. Móda jí lákala a přes nejrůznější osudové peripetie se k ní opravdu dostala. Dnes má v Nymburce svůj obchod s módou a na konci ledna chystá velkou módní přehlídku v Poděbradech.

508-large_default

Jak jste se dostala k módě a jaká byla cesta ze školních dveří až k vlastní módní firmě?

Vždy jsem měla blízko k módě. Snad i proto, že několik generací v naší rodině bylo dámskou nebo pánskou krejčovou. Takže od mala jsem byla vedena k módě, a že žena o sebe musí pečovat. V osmi letech jsem už uměla šít a moc mě bavilo navrhovat šaty a různé módní kreace na všechny panenky co jsem měla.

Od mala jsem se chtěla stát módní návrhářkou a mým vzorem byla a je Blanka Matragi, s jejíž asistentkou jsem měla tu čest si dopisovat a které jsem jako teenager napsala, že obdivuji paní Blanku Matragi a baví mě navrhování šatů. Tenkrát mi napsala, ať jim pošlu své návrhy. Ale tuto „šanci“ jsem zahodila.

Šaty Dubai

Ve 14 letech, kdy jsem se rozhodovala, co budu studovat, jednoznačně zvítězila střední soukromá škola obor návrhářství. Vydržela jsem tam rok, jelikož to nebylo podle mých představ a přešla jsem na soukromou školu grafika a malba. Školu jsem dostudovala a rozhodla se, že chci pokračovat dál, ale ne v malbě, ale zkusit znovu obor návrhářství. Začala jsem studovat dálkově vyšší školu návrhářskou v Praze. Jenže jak to už v životě bývá, vstoupily mi do života problémy a musela jsem ukončit studium. Nastoupila jsem do práce jako asistentka ve svatebním salónu na Praze 1. Tuto práci jsem milovala. Opět mi do života přišly překážky a musela jsem odejít z Prahy a ukončit práci ve svatebním salónu. Pět let po odchodu z Prahy jsem pracovala mimo svoje obory, až jednoho dne jsem si řekla dost. Chtěla jsem něco dokázat a vyniknout v tom co umím. Odešla jsem ze zaměstnání, obrátila svůj život o 360 stupňů a dala se na dráhu podnikání. Během těch pěti let po škole jsem si ke svým zaměstnáním přivydělávala grafikou a malbou na zdi, takže jsem již měla nějaké kontakty. Pracuji dnes jako bytová designérka, grafička a malířka. K tomu spolupracuji jako externista pro spousty firem v oboru grafik a bytový designér.

Jana Marie Tichá mezi módou doslova vyrůstala

Jana Marie Tichá mezi módou doslova vyrůstala

Asi před půl rokem jsem byla oslovena jedním výrobcem šatů, šperků a spodního prádla z USA, jestli bych nechtěla prodávat na svém eshopu jejich sortiment pod svoji značkou. Rozjížděla jsem si interiérové studio, tak jsem nechtěla chodit do něčeho nového a mimo obor bytového designu a grafiky. Jenže jsem stále nad tím přemýšlela a brala to jako možnost splnit si sen. Otevřít si vlastní módní studio. Od chvíle, kdy jsem na to kývla, začala jsem sama hledat další a další dodavatele, návrháře a designéry. Dneska nabízíme od šatů dovážených z USA po šaty na míru dle našich návrhů pro veškeré příležitosti.

25-large_default

Zaměřujete se na modu nejen pro modelky, ale i pro boubelky. Ono ruku na srdce, kdo zrovna nemá „předepsané“ míry, tak se obvykle straní jakýchkoliv šatů a snaží se zakrýt co se dá. Lze se opravdu s nějakým tím kilem navíc obléci do šatů? 

Každá žena je krásná a žádná by se neměla stydět za nějaká kila na víc. Mějme se rády takové, jaké jsme. Tím, že na sebe hodíte dlouhý svetr a kalhoty, tím ty kila nezakryjete, ale akorát to více zvýrazníte. Když dáma s velikostí +XL na sebe obleče vhodný střih šatů, který zakryje problémové partie a zdůrazní její přednosti, bude z ní hvězda. Obdivné pohledy nejen od mužů, ale i žen, které mají stejné postavy, ale stydí se a nemají odvahu, jí dodají větší sebedůvěru a tím i dodají sebedůvěru ženám se stejnou postavou. Sama jsem žena s postavou krev a mléko a nestydím se za své větší boky a pozadí :)

454-large_default
Dají se šaty u vás vyzkoušet, nebo jen objednat?

Šaty, které máme skladem, se dají u nás i vyzkoušet. V Nymburce mám interiérové studio (kanceláře), kde mám jednu místnost prozatím určenou na šaty, kde mohou naše zákaznice šaty vyzkoušet a předem vidět, než si je objednají. Šaty dovážíme, ale necháme si je i šít na zakázku.

149-large_default
Co vše zákaznice u vás najdou?

Nejen, že si zákaznice u nás nakoupí krásné šaty pro všechny příležitosti, ale mohou si i objednat boty, kabelky, šperky a doplňky. Nabízíme služby a poradenství od naší vizážistky, kadeřnice a stylistky. Jsme tu pro ženy, dívky, které hledají ty správné šaty na konkrétní příležitost, ale jsme tu i pro ty, které si nevědí rady s oblékáním a celkovým vzhledem a dodáváme jim sebedůvěru, že i právě ona je krásná v šatech. Správně zvolené šaty, make-up a účes udělá z každé ženy a dívky krásku.

Hlavní Dream team značky Jeanne Marie, z leva Lukáš Kupka, Jana-Marie Tichá, Martin Kupka, Lumír Kupka

Hlavní Dream team značky Jeanne Marie, z leva Lukáš Kupka, Jana-Marie Tichá, Martin Kupka, Lumír Kupka

Zaměřujete se i na proměny, čím vším u vás zákaznice projdou při takové proměně?

Zákaznici poradíme se správným výběrem šatů na konkrétní příležitost, vybereme vhodné líčení a účes. A nejen to, nabízíme poradenství od profesionálů ve všech těchto oblastech. Naučíme zákaznici se správně starat o pleť a líčit, jak nejlépe pečovat o vlasy a jak správně vybrat oblečení pro její postavu.

460-thickbox_default
Posledního ledna budete pořádat módní přehlídku. Přibližte nám, kde se bude konat a co vše na ni uvidíme?

Ano, 31. ledna od 17 hod srdečně zveme veškeré milovníky módy a nejen ty do Restaurace v Pivovaře, Poděbrady. Uvidíte kolekci zima 2014 50 šatů značky Jeanne Marie. Celým večerem nás bude provádět moderátorka mladičká Nikola Kokyová, redaktorka České televize pro oblast Kolín. Hrát nám po celý večer bude DJ Vydra. Během večera zde budeme kompletně proměňovat dvě dámy, které uvidíte před proměnou a po proměně. Hostem večera bude zpěvačka a herečka Vendula Příhodová, finalistka Hlasu Československo 2014.

Po módní show bude následovat s DJ Vydrou nově otevřená diskotéka v music baru Restaurace v Pivovaře.

plakát módní show 2015

Podívejte se na stránky paní Tiché, určitě vás zaujmou: www.moda.interieryjeannemarie.cz

 

One Response to Mým vzorem byla Blanka Matragi

  1. Lenka

    22.1.2015 at 12:52

    Na módní show jdu a moc se těším. Janu znám osobně a na podobné její akci jsem byla a je na co se dívat, takže vřele doporučuji.

You must be logged in to post a comment Login