stredocech.net

Základní informace

Na Back in the Fight 4 ukončí kariéru Daniel Jerling

Příbramský galavečer MMA GCF CHALLENGE: Backin theFight 4 nebude jen večerem ve znamení MMA se silnou fightcard plnou zajímavých jmen, šampiona GCF, titulového zápasu a mezinárodních soubojů, nebude také jen večerem k oslavám dvacetiletého výročí od založení klubu KBC Příbram, ale bude také večerem, kde ukončí kariéru příbramská boxerská legenda Daniel Jerling.

IMG_2768

„Organizátoři Back in the Fight 4 Ladislav Erdélyi a Petr Větrovský mi nabídli možnost rozloučit se v rámci tohoto večera s kariérou. Byl jsem jejich nabídkou poctěn a rozhodl se ji přijmout,“ potvrdil informaci Daniel Jerling. Příbramský boxer a později zápasník K1 začínal s boxem v KBC Příbram, pod nímž zápasil celou kariéru. Podle jeho vyprávění to bylo před dvaceti lety a rozloučení s aktivní kariérou v rámci galavečera, který je zároveň oslavou dvaceti let od založení klubu KBC je opravdu symbolické.

„Před dvaceti lety jsme tehdy s Jaroslavem Starkou, Ladislavem Erdélyim založili KBC Příbram. Později se k nám přidal trenér Viktor Vasilišin. Tím začala má kariéra. V ringu jsem strávil 20 let. Zažil jsem spoustu krásných chvil a jsem moc rád, že jsem mohl mít takovou kariéru,“ vypráví příbramský boxer, jenž má na svém kontě přes 150, ve kterých více než stokrát opouštěl ring s pocitem vítěze. Daniel Jerling získal také několik titulu mistra republiky, ale i Evropy a stal se také amatérským mistrem světa. Vyhrál také světový pohár na Filipínách. Poté přestoupil k profesionálům a později začal zápasit i ve stylu K1.

„Nejvíce si asi cením titulu mistra Evropy a světa v amatérech. Vysoko cením také vítězství ve světovém poháru na Filipínách a setkání s Mikem Tysonem. On byl vždy můj vzor. To už je však všechno pryč, mně je 40 let, mládí se dere dopředu a já končím. Jsem soudný, moje výkonnost již klesá a já už nechci přijímat další rány. Budu se nyní více věnovat své rodině,“ vysvětluje Daniel Jerling.

Zápasník jenž nastupoval ke svým zápasům do ringu většinou na znělku ze slavného filmu Rocky, tak zamává naposledy svým fanouškům 27.března na GCF CHALLENGE: Back in theFight 4 v příbramské sportovní hale a aby té symboliky při závěrečném loučení s kariérou nebylo málo, bude to v hale kdy Daniel Jerling zápasil naposledy a i tenkrát to bylo na Back in the Fight. „Chtěl bych poděkovat všem, kteří mne podporovali včetně Jaroslava Starky, který mne finančně podporoval po celou kariéru, svému trenérovi, kolegům v klubu, kamarádům, rodičům, rodině a zkrátka všem, kteří mi fandili. Loučení pro mne nebude jednoduché, ale to je život. Já už si budu trénovat jen sám pro sebe. Odnesl jsem si z kariéry krásné vzpomínky,“ uzavřel Jerling.

 

You must be logged in to post a comment Login