stredocech.net

Základní informace

Na Benešovsku vzniknou nové pracovní možnosti

Poříčí nad Sázavou – Novou výrobní linku společnosti Wrigley, která umožní výrazně navýšit výrobu bonbonů Skittles®, rozšířit vývoz této cukrovinky na nové trhy a vytvořit nová pracovní místa, včera poprvé navštívil starosta Poříčí nad Sázavou Jan Kratzer spolu s ředitelkou továrny Wrigley paní Suzanne Lake.

2015 nasteva starosty Skittles linka

Nová procesní a balicí linka na výrobu bonbonů Skittles®, která byla instalována v nově přistavené výrobní a manipulační hale o celkové ploše 3 000 m2 v areálu společnosti Wrigley v Poříčí nad Sázavou, byla dokončena po plánovaných 18 měsících stavby. Projekt
za zhruba 1 miliardu korun navýší výrobu barevných bonbonů o více než 15 000 tun za rok, což znamená celkem kolem 32 000 tun vyrobených Skittles ročně společně na stávající a nové výrobní lince.

„Společnost Wrigley patří mezi nejvýznamnější zaměstnavatele na Benešovsku. Jsem rád,
že se firmě daří a rozšiřuje výrobu. I když je výrobní proces v nové hale plně automatizovaný
a náročná fyzická práce je přenechána robotům nebo automatickým dopravním systémům, zvýšený objem výroby a vývozu zboží představuje spoustu nových pracovních příležitostí v našem regionu,“ prohlásil při včerejší návštěvě nové výrobní haly v továrně Wrigley starosta Poříčí nad Sázavou Jan Kratzer.

„Návrh nové výrobní haly vycházel z nejnovějších trendů v oblasti úspor energií. Využití denního světla spolu s počítačem řízeným systémem LED osvětlení pomáhá vytvářet příjemné pracovní prostředí a výrazně snižovat ekologickou zátěž,“ říká ředitelka továrny Wrigley v Poříčí nad Sázavou Suzanne Lake a dodává: „s ohledem na fakt, že prioritou naší společnosti je bezpečnost spolupracovníků, jsem obzvlášť ráda, že během realizace projektu nedošlo k žádné nehodě a během náročných montážních a stavebních prací nebyl nikdo zraněn. Velký dík patří všem inženýrům i dodavatelům, kteří nám pomáhali chránit zdraví spolupracovníků a zároveň mimalizovat dopad stavby na životní prostředí.“

Továrna Wrigley spustila výrobu v roce 1998, tehdy pouze s jednou linkou a jedinou technologií. Nová výrobní linka představuje další milník v rozvoji poříčské továrny, jejíž výrobky jsou určeny nejen pro český trh, ale zejména pro vývoz do zemí Evropské unie. Nové výrobní kapacity umožní prodej bonbonů Skittles i na nových trzích, kde zatím nebyly z kapacitních důvodů dostupné. V současnosti se v továrně vyrábějí kromě žvýkacích bonbonů Skittles® také cukrovinky značek Starburst®, Sugus®, Lockets®, Airwaves®, Excel®, Solano®, Tunes® a Orbit drops®.

 

You must be logged in to post a comment Login