stredocech.net

Základní informace

Na Lávce začala putovní výstava Genesis

Mladá Boleslav – Ve Společenském domě Lávka začala dnes výstava Genesis, unikátní mezinárodní vědecko-historická a putovní vzdělávací výstava s filmovou projekcí a veřejnými vědecko-populárními přednáškami. Výstava o vzniku a vývoji života na Zemi trvá do 6. března a dává do kontrastu na názorných příkladech teorie vědecké evoluce a stvořitele.

Image

Kromě nekomerčních filmových představení a večerních odborných přednášek je zde připraveno téměř 30 informačních panelů plných informací o geniálním uspořádání přírody a historie světa, dále jedinečná sbírka více než 50 zkamenělin z celého světa, lebky tzv. předchůdců člověka v životní velikosti a téměř 200 světově ojedinělých knižních a DVD titulů z oblastí vědy, historie, ekologie, sociologie a náboženství vztahujících se k tématu výstavy. Pro děti je pak připravena expozice unikátních obrazů puzzle a originálního pexesa s možností zakoupení.

Jak řekl spoluautor a realizátor putovní výstavy Genesis Libor Votoček, výstava vznikla loni na podzim a od té doby již byla představena ve zhruba desítce českých i moravských měst. „Harmonogram výstavy je již obsazený, zhruba do listopadu 2O16,“ řekl Votoček. Na každém místě je výstav po dobu jednoho či dvou týdnů, je doplněna přednáškami, promítáním dokumentů a možností školních návštěv. „Ohlas je zatím dobrý, na přednášky chodí každý večer kolem 40 lidí, na filmy o něco méně,“ řekl Libor Votoček.

Libor Votoček je absolvent matematicko-fyzikální fakulty UK Praha a dlouholetý středoškolský profesor fyziky a matematiky, který více než 12 roků otevírá téma o původu a historii vesmíru, života a člověka pro širokou laickou i odbornou veřejnost po celé České a Slovenské republice. Informace lektora na

mb-net

Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login