stredocech.net

Základní informace

Na novou škodovku se stojí fronty

Mladá Boleslav – Zákaznický program ŠKODA Motorsport bude po úspěších s vozem Fabia Super 2000 pokračovat i s novým speciálem Fabia R 5.

Screen Shot 2015-03-15 at 08.17.39

ŠKODA Fabia R5 Concept Car

Zájem o nový soutěžní vůz této značky je ve světě rally již nyní obrovský. Existuje dlouhá čekací listina na špičkový vůz Fabia R 5 s pohonem všech kol a novým turbomotorem.

To, že peníze do soutěžního speciálu ŠKODA jsou dobře vložené, prokázal vůz Fabia Super 2000. Během šesti let bylo v rámci zákaznického programu zákazníkům od Austrálie po Paraguay prodáno přes 60 kusů nejúspěšnějšího modelu za 114letou úspěšnou historii ŠKODA Motorsport. S vozem Fabia Super 2000 získali jezdci a týmy téměř 50 mezinárodních a národních titulů. Zkušený soutěžní jezdec Raimund Baumschlager sám vyhrál pět mistrovství ve své vlasti – Rakousku a je nyní, stejně jako tomu bylo u modelu Fabia Super 2000, členem týmu ŠKODA, který vyvíjí a testuje nový vůz Fabia R 5.

„Fabia Super 2000 byla nejlepším autem ve své třídě a já vycházím z toho, že Fabia R 5 jím v budoucnu bude také,“ říká Baumschlager. „Testoval jsem ji na sněhu, asfaltu a šotolině a dojmy jsou na všech površích excelentní.“

Na zákazníky čeká špičkový soutěžní vůz s pohonem všech kol, který je – v souladu s předpisy FIA – vybaven turbomotorem o objemu 1,6 litru. To je – vedle změn v designu karoserie – ta největší technická změna oproti dvoulitrovému atmosférickému benzinovému motoru modelu Fabia Super 2000. Kromě toho bude mít nové auto sekvenční pětistupňovou převodovku a vzpěry McPherson. Hmotnost bude, jak stanoví předpisy, minimálně 1 230 kg. Baumschlager: „Fabia R 5 je při jízdě ještě přesnější a díky turbomotoru nadchne silným točivým momentem.“

Stredocech.net

Zdroj: Škoda Auto

You must be logged in to post a comment Login