stredocech.net

Základní informace

Na světovou univerziádu letí také dva Rytíři

Obránce Michal Gutwald a útočník Jan Dalecký budou reprezentovat Českou republiku na hokejovém turnaji ve španělské Granadě, který probíhá od 1. do 15. února 2015.

150128_univerziada_telo1

Jan Dalecký a Michal Gutwald. (Koláž: Rytíři Kladno, foto: Josef Poláček)

Nominovaní hráči mají sraz první únorový den na zimním stadionu ve Slaném, odkud se vydají na kbelské letiště a dále letecky do dějiště univerzitních her. „Těším se hodně, bude to pro mě nový zážitek na prestižní akci, kde se sjedou týmy z celého světa,“ prozradil Michal Gutwald, který naposledy reprezentoval Česko v národním týmu do osmnácti let.

Dnes je členem A-týmu Rytířů Kladno a zároveň studentem na České zemědělské univerzitě na Fakultě agrobiologie potravinových a přírodních zdrojů. Spolu s ním se vydá na Pyrenejský poloostrov také další mladík z kabiny Rytířů Jan Dalecký, který studuje pro změnu na vysoké škole tělesné výchovy a sportu Palestra.

Oba vysokoškoláci teď poměří síly s dalšími akademiky. V základní skupině se Češi utkají s týmy Slovenska, Španělska nebo exotické Číny. Mají tak velkou šanci postoupit do dalších bojů, kde už mohou potkat Kanadu, Švédsko nebo tým USA. „Určitě nám takový turnaj může pomoci v další kariéře, navíc obléknout reprezentační dres je vždycky velká čest,“ uvedl pro klubový web Gutwald.

Mezi náhradníky nominovaných hráčů navíc figurují kladenští junioři Martin Slánský a Vladimír Macháček.

Stredocech.net

Zdroj: Rytíři Kladno

You must be logged in to post a comment Login