stredocech.net

Základní informace

Nad Prostějovem vyhráli až v posledních minutách

Nymburk – Až drtivým finišem v posledních pěti minutách zápasu rozhodli basketbalisté Nymburka o vítězství nad Arieté Prostějov v poměru 83:75. Hosté byli ale po většinu zápasu lepším týmem, který zaslouženě vedl až o 14 bodů. Favorit se ale v závěru probral a nepřipustil porážku s obou vzájemných zápasech v základní části.

pro_003

Prostějov přijel do Sportovního centra bez jednoho ze svých klíčových hráčů Talleyho a hlavně bez trenéra Zbyňka Cholevy. Toho zastoupil na lavičce asistent Hájek. Od začátku to ale nebylo znát. Na Nymburku byla vidět pokračující krize z posledních zápasů a hosté šli do vedení.

Domácímu týmu chyběla energie a nadšeně hrající hosté vedení Radkem Nečasem toho naplno využívali. Radek byl základním stavebním kamenem prostějovské obrany, kde ucpával mezery a rychle přistupoval k hráčům Nymburka. Ti pravda ale nehýřili takovým pohybem, který by defenzívu Prostějova účinně nahlodával.

Naopak kupili jednu ztrátu za druhou. Do poločase, který prohráli 35:40, jich stihli 14. Do konce zápasu jich ještě 10 přidali. Ani přestávka nymburské hlavy nenakopla. 15 minut před koncem zápasu už ztráceli 14 bodů. Tam se ale započal obrat, ke kterému zavelely nájezdy Jirky Welsche a Dariuse Washingtona. Nymburk do konce třetí části snížil a připravil si půdu pro závěr.

Ve čtvrté čtvrtině domácí tým zapnul v obraně na úplně jiný level a náskok Prostějova se rychle rozplynul. Washington trefil dvě trojky, Luboš Bartoň se činil v obraně a na doskoku a začalo se dařit i Petrovi Bendovi s Vojtou Hrubanem. Posledně jmenovaný nakonec zapsal 14 bodů, trefil tři trojky ze čtyř a odčinil tak svých sedm ztrát.

Důležitý se ukázal zisk míče Bartoně na Radku Nečasovi hned při výhozu. Nymburk po něm vedl o čtyři body, a i když ještě trojku naděje trefil Tomanec, domácí už byli natolik rozjetí, že si důležité vítězství pro psychiku už nenechali vzít.

KESTUTIS KEMZURA (trenér Nymburka)

Je jasné, že teď zrovna neprožíváme dobré časy. Sešli jsme z naší cesty a jsme mentálně dole, proto jsem očekával s Prostějovem těžký zápas. To se potvrdilo. Ztratili jsme strašně moc míčů, celkem 24, a to nás zabíjelo. Prostějov hrál v klidu bez tlaku. Nečas dělal skvělou práci v obraně, kde vyplňoval všechen volný prostor. Jsem ale na hráče hrdý za to, že i přesto, v jaké situaci se nacházíme, našli cestu k vítězství. Začalo to v obraně a pokračovalo důležitými zisky a body. Nehledě na postavení v tabulce, urvat tohle vítězství bylo hodně důležité pro naši morálku.

DAVID HÁJEK (asistent Prostějova)Odehráli jsme dobré utkání až na posledních pět minut. Jinak jsme v podstatě celou dobu vedli, ale v momentě, kdy na nás Nymburk přitlačil, dolehlo to na nás. Tam stačilo dát jednu dvě střely a mohlo to dopadnout jinak. Výsledek sice hezký, ale po tom průběhu jsme smutní. Když na vás někdo takhle vytáhne obranu, je to i osobní odvaze udělat hráče 1 na 1. To se nám nedařilo. Možná i došly síly. Ono to vypadá, že Nymburk hraje na půl plynu, aly vy musíte hrát pořád na plno.

Basket Nymburk

Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login