stredocech.net

Základní informace

Nádraží v Rakovníku, Mladé Boleslavi a Nymburce projdou rekonstrukcí

Tři nádraží ve středních Čechách by měla projít rozsáhlou rekonstrukcí. O vzájemné spolupráci při plánovaných modernizacích nádraží v Rakovníku, Mladé Boleslavi a Nymburce jednal v pondělí 16. března 2015 hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD) s místopředsedou představenstva akciové společnosti České dráhy Ludvíkem Urbanem.

O vzájemné spolupráci při plánovaných modernizacích nádraží v Rakovníku, Mladé Boleslavi a Nymburce jednal 16. března hejtman Miloš Petera (první zleva) se zástupci společnosti České dráhy.

O vzájemné spolupráci při plánovaných modernizacích nádraží v Rakovníku, Mladé Boleslavi a Nymburce jednal 16. března hejtman Miloš Petera (první zleva) se zástupci společnosti České dráhy.

„Nejdále pokročila jednání o rekonstrukci nádraží v Nymburce, pro které již mají České dráhy zpracovanou ideovou studii. Jednání byl proto přítomen i starosta města Nymburk Tomáš Mach (ČSSD), který se dohodl se zástupci Českých drah o kooperaci na projektu. Pracovníci drah v areálu nádraží již zahájili demolice nepotřebných objektů. Se starostou Nymburka budou zástupci dopravce jednat o směně či případném prodeji pozemků, o které má město zájem,“ řekl středočeský hejtman Miloš Petera.

Zahájení rekonstrukcí tří středočeských nádraží zatím komplikuje skutečnost, že část nemovitého majetku Českých drah by letos měla přejít do majetku Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). „Jednáme proto i se zástupci SŽDC, kteří mají rovněž zájem rekonstrukci tří zmíněných nádraží realizovat. Projekty by měly být financovány z peněz ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Věřím, že se co nejdříve povede opravu nádraží uskutečnit tak, abychom zlepšili prostředí na železnici,“ doplnil hejtman Miloš Petera.

Rekonstrukce nádraží v Nymburce by podle studie proveditelnosti měla stát až 100 milionů korun. „Návrh počítá s kompletní opravou nádražní budovy včetně nové fasády, střechy, zateplení a výměny oken. Město má zájem o propojení vlakového nádraží s autobusovým terminálem. Projekt počítá s rozšířením a zlepšením služeb pro cestující – například s restaurací nebo úschovnou zavazadel,“ uvedl starosta Nymburka Tomáš Mach.

railway-508568_640

zdroj Kraj

Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login