stredocech.net

Základní informace

Násilník chtěl mobil, peníze a sex

Od konce února pátrají kriminalisté po násilníkovi, který svou oběť pronásledoval napříč Prahou. Pomůžete?

keyboard-484573_640

Chvíli před šestou ráno, osmadvacátého února čekala čtyřiadvacetiletá dívka na zastávce Malostranská na tramvaj. Tam ji poprvé oslovil mladík, možná muž tmavé pleti, který si chtěl mermomocí povídat. Dívka posléze nastoupila do tramvaje číslo 12, kam jí ale tento následoval, kdy chtěl neustále v komunikaci pokračovat. S nepříjemným spolucestujícím dojela až do zastávky Kamenická, kde vystoupila a vyrazila směrem k domovu. Bohužel pro ni se stejně zachoval i mladík. Dívka proto vzala doslova nohy na ramena, a začala utíkat k domu v ulici Heřmanova, kde momentálně bydlí. V patách ale stále měla svůj nechtěný doprovod.
Celá roztřesená a nervózní z vyvstalé situace doběhla až ke vchodovým dveřím, které se snažila odemknout. K její smůle se jí to nedařilo, a pronásledovatel ji tak jednoduše dohnal. Paradoxně dívce navíc pomohl vchodové dveře otevřít.
A pak začalo pro poškozenou doslova peklo. Muž s ní vešel do domu, kdy jí hned za dveřmi přitlačil ke krku její vlastní klíče a druhou rukou jí zakryl ústa. Přitom jí velice důrazně sdělil, ať mu vydá mobilní telefon a veškerou finanční hotovost, což dívka zprvu odmítala. Na to jí násilník řekl, že má zbraň, a že napadenou zabije, pokud mu nedá, co chce, nebo bude křičet. Dívka proto vyndala z kabelky peněženku, a hrubiánovi vydala hotovost bezmála dva tisíce korun. To vše ale bylo zlořádovi zřejmě málo, a začal napadené dívce vyhrožovat, že ji znásilní.
Zřejmě ve strachu, co vše ještě bude následovat, sebrala poškozená všechny síly, přes útočníkův odpor otevřela vchodové dveře, a začala na celou ulici křičet o pomoc. Do té doby suverénní násilník najednou znejistěl, možná doslova zpanikařil, a dal se na útěk neznámo kam.
Popsaný případ momentálně prošetřují kriminalisté prvního oddělení prvního policejního obvodu pro podezření z trestného činu loupež, za který hrozí případnému pachateli trest odnětí svobody až na deset let. Avšak doposud provedené úkony nevedly k vypátrání pachatele. Proto nyní kriminalisté prosí o pomoc s objasněním tohoto případu širokou veřejnost. Apelují na každého, kdo by mladíka, či muže tmavé pleti na záběrech bezpečnostních kamer poznal, a věděl, kde se momentálně zdržuje, ať tyto informace předá kriminalistům prostřednictvím linky tísňového volání 158.
por. Mgr. Tomáš Hulan
Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login