stredocech.net

Základní informace

Natruc je zážitek, který se musí prožít

Ti, kteří dělají Natruc - aneb Natruc team

Ti, kteří dělají Natruc – aneb Natruc team

Miskovice, Kolín – Miskovice jsou širokému okolí známé svou výtečnou zmrzlinou, kterou u hlavní silnice zapomene minout jen málokdo a svými koňskými tábory. Málokdo už však ví, že zde bydlí Martin Cerveza Řehoř, manager kapel Rybičky 48, Mandrage a Visací zámek, ale také organizátor festivalu Natruc Kolín, který už za pár dní vypukne v Kolíně.

Martine, jak dokážeš zkorigovat tři úspěšné kapely a zároveň pořádat festivaly?

To není jen o mě, je to práce celé mojí agentury Wink. Já jsem vděčný, že mám kolem sebe skvělé lidi, na které se můžu spolehnout a díky tomu můžeme společně dobře fungovat. Bez Darji, Lucky, Martiny a mnohých dalších by to opravdu nešlo.

Od kdy pořádáš Natruc Kolín ty?

Letos se koná 17. ročník festivalu. Festival vymyslel a založil můj společník, ředitel dětského domova v Býchorech, Aleš Barry Bureš. Tehdy měl festival podtext Natruc ospalým lidem a hlavní snahou bylo oživit kulturní dění v regionu. Před čtyřmi lety se agentura Ameba, která produkčně zajišťovala Natruc od prvních ročníků, rozhodla věnovat pouze své vlajkové lodi festivalu Rock for People. Tehdy mi bylo nabídnuto, zda nechci se svou agenturou festival produkčně zaštítit. Spolu s Alešem a týmem skvělých lidí se snažíme každý rok posouvat Natruc dál a věřím, že stoupající návštěvnost je důkazem, že se nám toto dílo daří. Naše snažení má smysl i z toho důvodu, že Natruc je akcí s benefičním podtextem, neboť spolupracujeme na projektu Hiporehabilitace týraných a zneužívaných dětí při DDŠ Býchory.

Dokážeš odhadnout kolik kapel se za tu dobu u tebe protočilo?

Pokud se jedná o poslední čtyři ročníky, bude číslo interpretů blízké číslovce 120. Neboť v posledních letech jsme festival rozšířili na tři stage, na kterých se každoročně představí na tři desítky interpretů.

natruc2013-ko-86_denik-1024

Proč myslíš, že se na Natruc sjíždějí tisíce lidí z celé České republiky?

Coby manager jsem projel drtivou většinu českých festivalů a musím říci, že Natruc má pro mne nejkrásnější festivalový areál u nás. Prostředí Kmochova ostrova je obrovskou přidanou hodnotou a je skvělé cítit, že to stejně vnímají i návštěvníci. Pro mě je skvělé vidět, že do Kolína přijedou lidé doslova z celé republiky a to přestože nelákáme návštěvníky na žádné velké zahraniční hvězdy. Myslím, že lidi na Natruc táhne kombinace pestrého programu, nádherného místa a skvělé atmosféry, kterou návštěvníci festivalu kapelám i sami sobě každoročně připraví. Natruc je akcí, na kterou se nikdo nebojí vzít své děti, vládne tady uvolněná až rodinná atmosféra. Samozřejmě ostrov má i své limity a to zejména kapacitní, ale naším cílem není předhánět se v počtech návštěvníků, my chceme nabídnout příjemný festival s duší, na který se budou návštěvníci rádi vracet.

Kdy začínáš pracovat na dalším Natrucu?

Prakticky po skončení jednoho ročníku, začneme připravovat ročník další. Snažíme se dělat festival pro lidi a tak právě návštěvníci jsou nám vždy největší inspirací. Chodím po Natrucu tam a zpátky, projdu ostrov za den snad stokrát a vstřebávám emoce i poznatky od lidí. A na tom se dá skvěle stavět, to je ta nejlepší zpětná vazba.

Chápu, že pro pořadatele to musí být obrovský stres, dokážeš si Natruc vůbec užít?

Užít v pravém slova smyslu to asi ne. Jsem rád, když vidím, že se lidé baví a jsou spokojeni, ale pro mě je to pořád práce a tak za celý den slyším maximálně pár písniček. Co si ale opravdu užívám je to, když přivezeme velmi kvalitního, leč v Čechách nepříliš známého interpreta a můžu sledovat, jak na něj lidi zareagují. Loni se na Natrucu objevil americký liveloopingový kouzelník Rocky Leon, na jehož vystoupení jsem zaznamenal velké množství pozitivních ohlasů. Letos se jedná o dva britské projekty Killaflaw a China Shop Bull. Prvně jmenovaný projekt se objevuje v programu takových akcí jako je nejprestižnější světový festival Glastonbury a o kapele China Shop Bull ostrovní kritika napsala: „Pokud vás tato kapela neroztančí, nezasloužíte si nohy.“

Koho kromě nich tedy uvidíme?

Na třech pódiích vystoupí tři desítky interpretů. V amfiteátru se představí festivalové stálice Chinaski, Mandrage, Wohnout, Rybičky 48, Sto zvířat, Imodium, nebo nejvýraznější postava české hiphopové scény Ektor. Máme připravena i speciální překvapení. Natruc bude patřit do exkluzivní společnosti vybraných festivalů, na kterých Mandrage představí v plném provedení svoji propracovanou audiovizuální show, z úspěšného turné Siluety. Unikátní překvapení si připravila i kapela Rybičky 48. Natruc bude jediným festivalem, na němž tato kapela odehraje jednu píseň s dechovkou. Sám jsem velmi zvědav, jak toto spojení dopadne.

Na Natrucu měl vystoupit i Vladimír Mišík…

Ano. Bohužel plánovaný koncert Vladimíra Mišíka  & Etc. byl zdravotních důvodů zrušen. Vláďa musel zrušit koncerty až do druhé poloviny září a tak místo něj na Natruc zavítá osvědčená kapela Medvěd 009. Pevně věřím, že se Vláďa brzy uzdraví a přivítáme ho na dalším Natrucu.

Co program dalších pódií?

Druhá stage bude u altánu a její dramaturgie se dá označit jako rocková. Vystoupí například pravděpodobně nejšílenější česká kapela Hentai Corporation, nebo  kapela Doctor Victor je podle soutěže Global Battle of the Bands druhou nejlepší hudební skupinou na světě. Představí se výborné punkrockové formace ze Konflikt, Zoči Voči a Hrana Slovenska, které doplní čeští Zakázaný ovoce. Svoji novou výbornou desku představí i hardcore- nu-metalová kapela Bu-fu. Návštěvníky zaručeně pobaví kapela Kníry, která doplňuje výbornou pódiovou show svými vtipnými sexistickými texty, nebo úžasnou energií sršící kapela Poletíme.

Na naší třetí stage v Natruc šapitó, dostávají šanci kapely ze soutěže Natruc talent, do které se každoročně hlásí na dvě stovky kapel. Symbolicky se v závěru večera představí skupina A banquet, která zvítězila v prvním ročníku soutěže. Od té doby nasbírala tato kapela celou řadu úspěchů a jsem rád, že poprvé o sobě dala vědět, právě na Natrucu. Kromě výše uvedených vystoupí v šapitó i písničkáři Voxel, a také vycházející hvězda Pekař, charismatický kluk s kytarou, o kterém podle mého ještě hodně uslyšíme.

Martin Cerveza Řehoř, manager kapel Mandrage, Rybičky 48 a Visací zámek, má pod palcem mimo jiné i Natruc Kolín

Martin Cerveza Řehoř manager kapel Mandrage, Rybičky 48 a Visací zámek má pod palcem mimo jiné i Natruc Kolín

 

Středočech.net

33 Responses to Natruc je zážitek, který se musí prožít

 1. gucci intense pret

  1.12.2014 at 17:18

  Reportee described the subject as a middle aged white male, possibly 40 to 50 years of age, with brown hair, slim build, and medium height.

 2. mcm jewelry corp

  1.12.2014 at 13:15

  Marissa Williams said she has participated in the community event more than once and has figured out a way to enjoy the best of both worlds.

 3. Hitch is always fun to read even when he is totally full of shit. He’s the quintessential contrarian and a master of the snark, which is worth the price of admission right there. His perspective is always unique and usually he has some historical facts to back up his story, as well.

 4. black friday electronics deals

  30.11.2014 at 23:01

  Thanks for finally talking about > %blog_title% < Loved it!

 5. 柔らかい素材を使って仕上がりケースが大切なLenovo miix2 本体を傷やほこりから保護してくれます。
  ティンバーランド ローカット

 6. black friday menards

  30.11.2014 at 13:10

  I couldn’t refrain from commenting. Exceptionally well written!

 7. どこ、ここ、シカゴ昨日、研究発表も終わりましてお役御免。
  ヴィヴィアンウエストウッド 手袋

 8. black friday 2014 target

  30.11.2014 at 3:06

  Hi there Dear, are you really visiting this site on a regular basis, if so after that you will without doubt obtain good knowledge.

 9. hollister jeans cyber monday 2014

  29.11.2014 at 22:16

  The Rev. Lappe’s Response to New Boy Scouts.“

 10. mcm 2014 bonus xp

  29.11.2014 at 21:46

  So how to explain that Mulberry purveyors of the current object of desire, the

 11. laptop black friday deals

  29.11.2014 at 14:41

  We are a group of volunteers and starting a new scheme in our community. Your website offered us with valuable info to work on. You’ve done a formidable job and our entire community will be thankful to you.

 12. Con il crollo delle banche, però, la verità venne finalmente a galla. Di colpo le mense per i poveri si riempirono, i ristoranti si svuotarono. Quest’anno il Pil dovrebbe crescere di oltre il 2,8%. Le stime del Fmi per Portogallo ( 3%), Irlanda (+0,3%), Grecia ( 6%), Spagna ( 1,5%) e Italia ( 2,3%) sono ben diverse. Ancora la De Sensi: Durante la crisi c’era pochissima scelta nei supermercati. Quasi tutti i prodotti disponibili provenivano dal Nord Europa. Adesso però la situazione è tornata alla piena normalità, stanno aprendo tanti negozi e molte marche estere hanno fatto ritorno.

 13. Il guardaroba maschile per Tod è composto da un abito in tweed da indossare con una scarpa suede, per chi viaggia. Una giacca in pelle pregiata e morbida di alta qualita, lavorata nei dettagli artigianali della tradizione Tod’s. Un blazer in velluto sopra un dolcevita, pantaloni scuri in suede, per la sera in un salotto nobile, tra un continente e un altro. Non esiste un look, non esiste una moda: esistono capi senza tempo, dal sapore italiano. Capi dal carattere cosi deciso che l’uomo Tod’s puo mescolare come vuole, con un gioco di stile. Non si tratta solo di guardare, ma di sentire.

 14. walmart cyber monday deals ad

  29.11.2014 at 2:46

  If some one wants expert view concerning blogging and site-building then i propose him/her to pay a quick visit this website, Keep up the nice work.

 15. mcm lily bag cyber monday 2014

  28.11.2014 at 23:13

  The silk moth can’t fly because its body is too heavy. So it flutters around till it finds another moth of the opposite sex. They then mate: the male dies almost immediately and the female lays sticky, pale yellow eggs up to 500 tiny eggs in neat rows. She usually dies about five days later. The eggs hatch in spring but can be kept in the fridge to delay hatching so you can have eggs all summer for as long as there are mulberry leaves!Crests and Brooklyn Bridge singer

 16. cyber monday xbox 360 deals

  28.11.2014 at 15:27

  Howdy, i read your blog from time to time and i own a similar one and i was just wondering if you get a lot of spam remarks? If so how do you reduce it, any plugin or anything you can advise? I get so much lately it’s driving me insane so any help is very much appreciated.

 17. black friday mulberry online

  28.11.2014 at 10:16

  Domenica 20, luned 21 e venerd 25 aprile sar in vigore l festivo sull rete di trasporto pubblico. Gioved 1 maggio, per la Festa del Lavoro, il servizio sull rete sar effettuato dalle 7 alle 19.30, mentre sar applicato l del sabato per venerd 2 maggio. Sar rispettato l feriale nei giorni lavorativi (18, 22, 23, 24, 28, 29, 30 aprile).

 18. black friday website

  28.11.2014 at 4:05

  Hello! I simply want to give you a huge thumbs up for your great info you’ve got right here on this post. I am coming back to your website for more soon.

 19. ugg boots italia

  27.11.2014 at 17:16

  Woah! I’m really digging the template/theme of this website. It’s simple, yet effective. A lot of times it’s difficult to get that „perfect balance“ between user friendliness and appearance. I must say you’ve done a superb job with this. In addition, the blog loads super fast for me on Safari. Outstanding Blog!

 20. cheap wow gold

  27.11.2014 at 10:21

  These cheap wow gold start looking pretty wonderful and certainly beat the regular cheap wow gold that EVERYONE has. they’re style, a lot more fashionable, and general, it really is just well-made.

 21. Australia Replica Handbags

  27.11.2014 at 5:50

  Great!!!!! Fast shipping, and excellent product. Thanks!!!!
  Australia Replica Handbags

 22. Cheap Sparkle Uggs Outlet

  26.11.2014 at 22:27

  Awesome! Excellent communication and timeliness in delivery.
  [url=http://www.mit-lca.org/wholesale_UGG-3161-Sparkle-Boots_2_1.html]Cheap Sparkle Uggs Outlet[/url]

 23. What’s up i am kavin, its my first occasion to commenting anyplace, when i read this paragraph i thought i could also make comment due to this good paragraph.

 24. ugg outlet factory store

  25.11.2014 at 17:13

  Hello! I could have sworn I’ve been to this site before but after checking through some of the post I realized it’s new to me. Anyways, I’m definitely glad I found it and I’ll be book-marking and checking back frequently!

 25. Replica dior bags outlet

  25.11.2014 at 16:45

  Great product! Fast shipping! Thanks.
  Replica dior bags outlet

 26. misure stivali ugg

  25.11.2014 at 8:58

  Hello every one, here every one is sharing such know-how, therefore it’s fastidious to read this website, and I used to visit this weblog all the time.

 27. whoah this weblog is magnificent i like reading your articles. Keep up the great work! You recognize, a lot of persons are hunting round for this information, you could help them greatly.

 28. ugg australia promotion code

  24.11.2014 at 19:39

  Hello there! I just want to offer you a huge thumbs up for your excellent info you’ve got right here on this post. I am coming back to your website for more soon.

 29. ugg boots jakarta

  24.11.2014 at 6:43

  Hi there i am kavin, its my first time to commenting anywhere, when i read this paragraph i thought i could also make comment due to this brilliant article.

 30. vendita giubbotti moncler palermo

  23.11.2014 at 17:27

  Great post. I used to be checking continuously this blog and I am impressed! Very useful info specially the ultimate part :) I care for such information a lot. I was seeking this particular information for a long time. Thank you and best of luck.

 31. kids ugg boots

  23.11.2014 at 5:47

  It’s very simple to find out any topic on web as compared to books, as I found this paragraph at this website.

 32. ugg slippers

  22.11.2014 at 17:35

  It’s a shame you don’t have a donate button! I’d without a doubt donate to this excellent blog! I suppose for now i’ll settle for bookmarking and adding your RSS feed to my Google account. I look forward to new updates and will share this blog with my Facebook group. Chat soon!

You must be logged in to post a comment Login