stredocech.net

Základní informace

Nejvyšší česká golfová tour je v Mladé Boleslavi

Špičkový golf je od čtvrtka do neděle k vidění na hřišti v Michalovicích u Mladé Boleslavi. Odehrává se tu pátý letošní turnaj nejvyšší české profesionální golfové série eLED.CZ Czech PGA MatchPlay Championship. Kromě českých hráčů se mohou diváci těšit i na golfisty ze zahraničí. Vstupné je zdarma a boj o vítězství proběhne v neděli 20. července od 9 hodin.

Image (1)

Jamkovka (MatchPlay) je zcela unikátní hrací systém, účastníci hrají „pavouka“ a vyřazují se podobně, jak to známe např. z tenisu.

Hrát bude většina hvězd tuzemského profi golfu v čele se Standou Matušem a vítězem z Ostravice Martinem Příhodou. Čeští profesionálové to ale nebudou mít lehké, do Boleslavi míří i řada velmi kvalitních zahraničních hráčů a ani čeští amatéři se nebudou chtít nechat zahanbit. „Na Martina Příhodu jsem velmi zvědav. V Ostravici exceloval a deklaroval svůj cíl letošní seriál Czech PGA Tour vyhrát. V Boleslavi k tomu může udělat velmi výrazný krok a já mu budu fandit!“ sdělil Tomáš Barták, šéf České 1, promotéra turnaje i celého seriálu CzechPGA Tour.

Přímo do pavouka rovnou nastupují první čtyři hráči finančního žebříčku Czech PGA Tour. Dalších 10 míst si přímo vybojovali účastníci posledního turnaje v Ostravici. Dvěma hráčům pak budou navíc uděleny divoké karty pořadatele. O zbytek startovních míst do 32 se golfisté poperou v kvalifikaci ve čtvrtek 17. července. V pátek 18. července se odehraje první a druhé kolo turnaje, po nich už zbyde pouze 8 jmen dál postupujících hráčů. V sobotu pak třetí a čtvrté kolo určí, kdo si to v neděli rozdá o první a o třetí místo. Turnaj se hraje o prize money ve výši 250.000,- Kč (vítěz si odnese příjemných 80 tisíc) na krásném hřišti SAND MARTIN’S HOLES v Michalovicích u Mladé Boleslavi.

Program turnaje:

Čtvrtek: kvalifikace, začátek v 8:00

Pátek: 7: 30

Sobota: 8:00

Neděle: 9:00

Hrát se bude každý den až do odpoledne

Vstupné je zdarma

Průběžné info můžete sledovat na www.czechone.cz

Největší akcí v michalovickém areálu bude ovšem ve dnech 13. až 16. srpna golfové mezinárodní mistrovství ČR ve hře na rány. Bude to nejvýznamnější událost v sedmileté existenci tohoto areálu.

zdroj mb-net

středočech.net

You must be logged in to post a comment Login