stredocech.net

Základní informace

Nezapomeňte se rozloučit se svobodou

Svatba a  její přípravy zaberou ženichovi, ale převážně nevěstě mraky práce. Kromě klasických věcí, jako jsou šaty a koláčky, se očekává i příprava zábavy. Pokud mají budoucí manželé štěstí na okruh dobrých kamarádů, mohou se spolehnout, že ti se o zábavu postarají.

 

elegant christmas girl in a champagne color dress

Co se ale v posledních letech čím dál tím více rozvíjí je předsvatební veselí v podobě „rozlučky se svobodou“. Na rozdíl od svatby není rozlučka svázána etiketou, především je o to se pobavit a pořádně odvázat.

Bývalo zvykem, že se rozlučka odehrála v předvečer svatby. Vzhledem k tomu, že takové zapíjení svobody se většinou protáhne do pozdních nočních či ranních hodin a nevěsta ani ženich nemají zájem vypadat na vlastní svatbě jako zombii, na této tradici se již nebazíruje.

Co ale obecně platí je to, že loučení se svobodou organizují svědci a přátelé, kteří jsou pak samozřejmě akce účastni.  Málokdy jsou rozlučky pořádány společně pro nevěstu i ženicha.

Pánská rozlučka bývá klasičtějšího rázu. Někde v hospodě, často s doprovodným striptýzem. Pokud mají  pánové chuť se „víc rozjet“, většinou naplánují nějakou „tour de hospody“  nebo rovnou celý „chlastací víkend“. Díky různým webovým portálům nabízejícím nevšední zážitky, se tak může přesunout rozlučka do terénu na jízdě na čtyřkolkách, tanku nebo si může ženich dokonce zabagrovat. Takováto akční pánská rozlučka, ale u nás ještě zatím  není příliš obvyklá.

Dámy mají oproti tomu větší potřebu kamarádku pobavit. Proto do okruhu takové rozlučky často patří návštěva diskotéky, jízda limuzínou nebo drobné dárečky a soutěžní úkoly.  Patří se, aby nevěsta na rozlučce dostala malý dárek, obvykle to bývá podvazek, který si pak vezme ve svatební den. V posledních letech se čím dál více zakupují i různé párty propriety (šerpa pro budoucí nevěstu, korunka se závojem, balónky, frkačky, klouboučky, apod.), které dodají tu správnou atmosféru.

Rozlučka nemá vlastně žádné pevné tradice, ty si může naštěstí každý vytvořit své vlastní. Inspiraci načerpejte na www.rozluckova-party.cz

 

středočech.net

You must be logged in to post a comment Login