stredocech.net

Základní informace

Nová přístavba Domova pro seniory se dočká vnitřního zařízení

Kladno 23. dubna 2014 Začaly práce na vnitřním vybavení nové přístavby kladenského Domova pro seniory. Přístavba bude konečně otevřena a rozšíří se tak komfort pro stávající i nové klienty.

Vnitřní vybavení zahrnuje veškerý nábytek, osvětlení, věšáky a vozíky na prádlo, vybavení koupelen a wc, polohovatelná lékařská křesla, elektrické spotřebiče, elektroniku a další. Předmětem plnění kupní smlouvy je také komplexní montáž, doprava a přesun vybavení v rámci instalace na místě. Kromě toho jsou obě křídla budovy zateplené a mají novou fasádu. Počítá se samozřejmě také s úpravou okolní zeleně a prostor pro relaxaci.

Výběrové řízení jsme museli zopakovat. V tom původním totiž zůstal jen jediný uchazeč. Jsem velmi potěšen, že krásná přístavba konečně dostane vybavení a začne sloužit svému účelu, tedy našim seniorům,“ řekl první náměstek primátora Zdeněk Syblík.

V novém objektu se nachází celkem 51 pokojů s rozlohou, která umožní komfort pro dva klienty. Každý pokoj bude mít vlastní WC a sprchový kout. Obyvatelé domova budou moci využívat širokou nabídku služeb od bufetu a kuchyně, přes knihovnu s internetem, studovnu, kapli až po rehabilitaci či lékařskou ordinaci. Domov zde najde až 102 nových klientů. Celková kapacita Domova tak vzroste na zhruba 220 klientů.

Nadlimitní veřejnou zakázku na dodávky zadané formou otevřeného řízení vyhrála firma Linet spol. s r.o., přičemž 85% nákladů pokryje dotace. Celá akce se může uskutečnit právě díky dotaci z Regionálního operačního programu Střední Čechy, který poskytne zhruba 11 milionů korun z peněz Evropské unie.

Zdroj: Město Kladno

You must be logged in to post a comment Login