stredocech.net

Základní informace

Nového pomocníka u dopravních nehod mají v Kladně

V úterý 27. ledna proběhlo na stanici Kladno slavnostní zařazení nové požární techniky do výjezdu. Novým vozidlem kladenských hasičů je rychlý zásahový automobil – speciální vůz k zásahům u dopravních nehod a k požárům dopravních prostředků, který na konci roku dodala firma Hagemann a.s. z Opavy.

novy RZA kladno

Vozidlo je postaveno na podvozku 3,5 t dodávkového automobilu VW Transporter T5 4×4 se speciální zástavbou – vysokotlakým hasicím zařízením o objemu nádrže 150 l a technickými prostředky pro řešení následků dopravních nehod. Z věcných prostředků požární ochrany jde zejména o:

  • kompletní hydraulickou vyprošťovací sadu WEBER Hydraulik složenou z kompaktního agregátu, rozpínacího nástroje, nůžek, teleskopického válce, střihače pedálů a řetězových úvazků,
  • sadu 4 pneumatických zvedacích vaků SAVA se zdvihem až 40 t, ovládací armaturou a tlakovou lahví 30 MPa / 6,8 l,
  • zdravotnické vybavení v batohu, sadu krčních fixačních límců, transportní nosítka a vakuová nosítka,
  • prostředky pro likvidaci úniků nebezpečných látek a olejových havárií – záchytné nádoby, sypký sorbent, sorpční čtverce.

Slavnostní akce, na které všechny přítomné přivítal ředitel Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje plk. Ing. Miloslav Svatoš, se zúčastnili zástupci základních složek integrovaného záchranného systému, Statutárního města Kladna a společností, které se podílely na rozvoji požární ochrany a IZS na území města.

plk. Ing. Tomáš Hradil
ředitel ÚO Kladno
HZS Středočeského kraje

You must be logged in to post a comment Login