stredocech.net

Základní informace

Nymburk dnes čeká rozhodující zápas. Přijďte fandit !

Basketbalisté Nymburka stojí v Eurocupu před rozluštěním postupové hádanky. V nadstavbové části byli po třech úvodních porážkách na pokraji vyřazení, ale dvě následující výhry je vrátily naplno do hry o osmifinále. Situaci mají dokonce ve vlastních rukou. Čeká je však těžký úkol, porazit  v Tipsport areně silnou Kazaň o devět, ještě lépe ale o dvanáct bodů. Jakákoliv porážka naopak znamená konec nadějím. Zápas v Tipsport areně začíná v 18:30.

basket1

Na úvod jen krátké shrnutí postupové matematiky. Nymburk jistě postoupí, pokud zvítězí nad Kazaní o 12 a více bodů. Pak se nemusí ohlížet na druhý zápas Strasbourgu se Zenitem. Pokud Nymburk zvítězí aspoň o devět, potřebuje k postupu výhru Strasbourgu. Menší než osmibodové vítězství znamená konec.

„Je to naše šance. Všechno záleží na nás. Hrajeme doma a máme to ve svých rukách. Samozřejmě Kazaň je velký tým plný talentu, nebezpečný na všech pozicích zvenku i zevnitř. Ví, jak kontrolovat tempo zápasu. Čeká nás těžký zápas, ale jak jsem řekl, musíme do něj jít s tím, že je to naše velká příležitost na úspěch. V téhle situaci jsme chtěli být a teď v ní jsme, ačkoliv to už málokdo čekal. Musíme odevzdat naše maximum,“ řekl před rozhodujícím zápasem kouč Kestutis Kemzura.

Nymburk v neděli utrpěl nepříjemnou porážku ve VTB lize doma od Petrohradu. Do další bitvy musí nastoupit ani ne po 48 hodinách, neboť se s Kazaní utká místo obvyklé středy již v úterý. „Pro hráče nebude lehké si za tak krátkou dobu odpočinout fyzicky i psychicky, ale takový je prostě náš program. Poslední neúspěch už je za námi. Teď je nejdůležitější se plně soustředit na Kazaň a věřit, že to můžeme dokázat,“ uvedl nymburský kouč.

Kazaň v posledních týdnech nepůsobí nejjistějším dojmem. Od nešťastného vyřazení z Euroligy prožívá rozporuplné období, její kádr vinou zranění a odchodů na pohled oslabil. Soupiska však nadále zůstává nabitá dostatečným počtem hvězd. „Ať už je to Langford, White, Jerrells nebo Kaimakoglu,“ jmenoval Kemzura hlavní opory týmu z hlavního města Tatarstánu.

„Máme sice velkou šanci postoupit, ale musíme odevzdat to nejlepším a možná i trochu navíc. Kazaň patří v Rusku k nejúspěšnějším klubům a letos na podzim hrála Euroligu. Nenechme se zmást některými výsledky poslední doby. Ten tým má obrovskou sílu, i když oproti prvnímu utkání došlo k několika drobným změnám v jejich kádru,“ doplnil kouče nymburský křídelník Vojtěch Hruban.

Vstupenky na zápas jsou k dostání v prodejní síti Ticketportal a také před zápasem na pokladnách Tipsport areny.

Basket Nymburk

Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login