stredocech.net

Základní informace

Nymburk se představí na Královce

 První zápas pro vánočním volnu je vždycky trochu sázkou do loterie a zkušenosti z utkání především proti Děčínu před dvěma lety mohou vyprávět. Dnes čeká Nymburk USK a jako experta pro pár názorů na tohoto soupeře jsme zvolili Vojtu Hrubana, který z folimanské líhně do Nymburka přišel.

usk_hruban (1)

Vojto, jak se po týdenním basketbalovém půstu rozhýbávají především svaly a co jsi dělal, aby neztuhly úplně?

Vzhledem k tomu, že jsem se z Krasnojarsku vrátil se střevní virózou, tak jsem se celé vánoce dával do kupy, spíš než bych se pokoušel ještě nějak udržovat fyzičku (již s úsměvem). Takže svaly bolet budou, ale to je prostě cena za pár dní volna.

Jak velká změna nastala podle Tebe příchodem relativně mladého trenéra Aliloviče ve srovnání se Scalabronim?

Změna nebude ani ve věku trenéra, jako ve stylu. Ken Scalabroni skládal herní styl podle toho, jaké měl hráče a Alilovič je podle toho co vím úplný opak.

Jaké bude mít tak mladý tým, jako má USK, slabiny a co bude jeho největší deviza?

Slabina USK je tak jako každý rok nezkušenost a jejich výhoda sousta energie, nadšení a taky to, že nemají co ztratit.

Budete se v zápase snažit dostat své tělesné schránky rychlým pohybem do správné provozní teploty nebo spíše budete využívat své chytrosti a zkušeností založené na precizním zvládnutí obranných a útočných systémů?

Já myslím, že jedno bez druhého nejde, pokud se nepřidá k preciznosti rychlost, tak stejně nic fungovat nebude. Je jasné, že po pauze to bude trochu drhnout, ale zase jsme nabrali hodně sil a až si to oboje sedne, bude to ten nejlepší mix.

Hrát se bude na Královce. Jak moc jsi zvědavý na novou halu?

Zvědavý jsem hodně přece jenom, první zápas se dlouho odkládal a podle těch pár záběrů, co jsem měl možnost vidět při Eurolize USK, vypadala velice zajímavě.

Oba týmy budou na Královce vlastně ještě hosty. Pro který tým to bude méně výhodné?

Pro nás je slovo domácí hala poměrně vzdálený pojem a jenom za dobu co jsem v Nymburce já, je už je toto čtvrtá domácí, takže s přechodem hlavně pro nás nebude problém (úsměv).

Basket Nymburk

Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login