stredocech.net

Základní informace

Pět nových zastávek na Praze-západ

Středočeský hejtman Miloš Petera spolu se zástupci Správy železniční a dopravní cesty (SŽDC), Českých drah (ČD) a Regionálního organizátora pražské integrované dopravy (ROPID) slavnostně otevřel pět nových železničních zastávek na Praze-západ. Speciálně vypraveným vlakem, který vyjel z pražského Hlavního nádraží a skončil v Jinočanech, projel všech pět zastávek.

Nove zastavky 1

Středočeský hejtman Miloš Petera (uprostřed) při slavnostním otevření pěti nových vlakových zastávek na Praze – západ

„Od 1. září začaly zastavovat vlaky na pěti nových vlakových zastávkách v oblasti Rudné a Hostivice (Rudná u Prahy zastávka, Chýně, Jinočany, Hostivice-Sadová a Hostivice-U hřbitova) a v souvislosti s tím se zcela změní jízdní řády na tratích Praha – Rudná u Prahy – Beroun a Praha-Smíchov Na Knížecí – Hostivice – Rudná. SŽDC a Středočeský kraj tu společně investovaly desítky milionů korun,“ sdělil hejtman Miloš Petera.

Slavnostní akce v Jinočanech se společně s hejtmanem Milošem Peterou zúčastnili také poslankyně Věra Kovářová, generální ředitel SŽDC Pavel Surý, náměstek ČD pro regionální integraci Ludvík Urban, pověřený ředitel společnosti ROPID Pavel Procházka, starostka obce Jinočany Miluše Čančíková a předseda dopravního výboru Středočeského kraje Ivan Cinka.

Na projektu se podílel Středočeský kraj a společnosti SŽDC, ROPID a ČD. Kraj ve spolupráci se SŽDC zřídil železniční zastávky – SŽDC  financovalo zastávky, Středočeský kraj přístupové cesty formou cyklostezek se smíšeným provozem s jejich veřejným osvětlením a uzamykatelnými boxy na kola. Kraj se na projektu podílel více než dvěma miliony korun a dále bude na tratích financovat navýšení rozsahu vlakové dopravy. V současné chvíli ČD odhadují náklady na provoz nových zastávek na 4 – 4,5 milionu ročně. Všichni odborníci, kteří vlakem cestovali, ocenili Středočeský kraj za úsilí, které zřízení nových vlakových zastávek věnoval. „Je to obrovský úspěch, který se nikomu v celé České republice už dlouho nepovedl. Zatímco jinde otevírají jednu zastávku a je z toho velká sláva, ve středních Čechách přibylo hned pět nových zastávek najednou,“ ocenil úspěch Středočechů odborník na vlakovou dopravu Jaromír Dušek.

Nove zastavky Hostivice U hřbitova

Takhle vypadá jedna z pěti nových vlakových zastávek Hostivice – U hřbitova

 „Nové zastávky na trati z Prahy do Rudné velmi vítám. Umožní lidem, kterých v těchto okrajových částech Prahy rok od roku přibývá, pohodlně cestovat za prací, k lékaři, na nákupy i za zábavou. Středočeský kraj podporuje osobní železniční dopravu, která má nejen staletou tradici, ale i perspektivu dalšího rozvoje. Trať z Prahy do Rudné patří k nejvytíženějším ve středních Čechách. Očekávám, že s novými zastávkami přibydou i další cestující. Na dopravci nyní je, aby tyto své zákazníky vozil bezpečně, pohodlně a také je včas dopravil do cíle cesty,“ řekl hejtman Středočeského kraje Miloš Petera.

Středočech.net

Zdroj: Středočeský kraj

You must be logged in to post a comment Login