stredocech.net

Základní informace

PIN nenoste u platební karty

Praha – Policisté prošetřují případ krádeže peněženky a následný výběr peněz odcizenou platební kartou z bankomatu.

money-256314_640

Od 9. prosince loňského roku policisté z místního oddělení Spořilov prošetřují případ krádeže peněženky a následný výběr peněz odcizenou platební kartou z bankomatu. Zatím neznámý pachatel využil chvilky nepozornosti poškozeného a z náprsní kapsy kabátu odloženého na židli v jedné z restaurací v Praze 4 na Budějovické ulici odcizil peněženku s doklady, platebními kartami a snubním prstenem. Následně neznámý muž, několik minut po krádeži peněženky, provedl výběr hotovosti jednou z odcizených platebních karet z bankomatu a vybral částku deset tisíc korun. Peníze se mu povedlo vybrat hlavně díky tomu, že devětatřicetiletý poškozený měl u platební karty přiložený PIN kód. Ač je to již téměř sisyfovská práce a neustále upozorňujeme na riziko spojené s nošením PINu u karty, stále se tyto případy opakují. Nezbývá tedy opět upozornit na toto riziko a důrazně varovat před nošením PIN kódů společně s kreditními kartami. Usnadňujete tím práci zlodějům a zbytečně přicházíte o peníze!
Popsaný případ policisté prošetřují jako podezření ze spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což v případě odsouzení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.
Bezpečnostní kamery zachytily podobu muže, který z odcizených karet vybral hotovost. V případě, že muže na obrázcích poznáváte, kontaktujte linku 158.
por. Bc. Jan Daněk
Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login