stredocech.net

Základní informace

Poděbradský bojovník nastoupí proti polskému borci

Poděbrady – Původně měl Miloš Petrášek na GCF 30 nastoupit proti Petrovi Beránkovi, toho však zdravotní problémy na delší dobu vyřadily ze hry a tak ho v SaSaZu nahradí polský bojovník Michal Bobrowski.  Poděbradský Meloun se v oktagonu ukáže po více než roce a palce mu bude držet celé SaSaZu!

gcftrenink3-57

 

Tvůj poslední zápas byl v prosinci 2013, kdy jsi porazil Pavla Bechtolda a pak jsi se více než na rok odmlčel. Jaké byly důvody tvé pauzy?

Byl to čas, kdy jsem se připravoval na maturitu a jelikož jsem si jí vážně moc přál udělat a studium je pro mě takový malý zápas, tak jsem tomu obětoval tohle zápasové období, které si teď ale hodlám určitě vynahradit.

Jak dlouho trénuješ v MMA Poděbrady?

V MMA Poděbrady jsem začal trénovat, když mi bylo asi devět let. Pak jsem si dal pauzu a vrátil se v patnácti, takže v klubu působím asi sedm let.

10505602_814772285273995_5921495550598639294_n

Photo by Robert Mráz

Tvými trenéry jsou vynikající grappleři a nerozlučná dvojice Tomáš Čerych a Lukáš Blažek. Dá se říci, který z kluků má na tebe větší vliv?

S tím musím jen souhlasit, jsou to opravdu vynikající trenéři! Oba se snaží předat mi to nejlepší ze sebe, trénují mě a vypracovávají, jak nejlépe umí. Přesto musím uznat, že Lukáš se mi věnuje hodně i mimo tréninky, takže mě více ovlivňuje i motivuje. Navíc k sobě máme blíže jak váhově, tak i co se zápasnického stylu týká. Něco jako, když to nejde silou, jde to vždycky ještě větší silou :-) Tomáš je více technickým zápasníkem. Kluci jsou moji hlavní trenéři, ale nemůžu nezmínit Romana Čedíka z Jungle BJJ, který když přijede do Poděbrad, tak se mi také snaží předat co možná nejvíce svých zkušeností, takže se dá říci, že ho beru jako svého ‘‘sekundárního trenéra‘‘.

V SaSaZu tě čeká polský zápasník Michal Bobrowski, což bude tvá první zkušenost se zahraničním fighterem. Jsi rád, že poměříš síly zrovna s Polákem?

Ano, bude to moje první zahraniční zkušenost, ale musím se přiznat, že na to takhle nepohlížím. Je to pro mě soupeř, jako každý jiný a jestli to je Čech, Polák, Rus, Bulhar, Slovák nebo jiná národnost, stejně se na zápas snažím 100% připravit a to i kdyby to byl nějaký Franta u kterého bych měl jistotu, že ho snadno porazím.

gcftrenink3-54

 

Jaké máš sportovní plány na letošní rok?

Chtěl bych tenhle rok stihnout alespoň tři zápasy, abych na každý měl na přípravu cca 2-2,5 měsíce.

V letošním prvním kole Maxima pojišťovna MMA ligy vyhrál v kategorii A do 77 kg tvůj bratr Ondřej. Bude se zkoušet kvalifikovat na Mistrovství světa MMA, které bude letos v Praze?

 

Tohle se bráchovi vážně povedlo, byly to moc hezké zápasy. Určitě má plán v turnajích pokračovat, bohužel pro něj se do téhle váhové kategorie vrací z boxu Matúš Juráček a toho pro bráchu vidím jako soupeře, na  kterého by se už musel opravdu důkladně připravit.

gcftrenink3-68

Komu by jsi závěrem rád poděkoval?

Rád bych touto cestou poděkoval svým sponzorům a to firmě FIT PRO, Lešení Kaše a Jiří Mikloš. Samozřejmě trenérům Tomášovi Čerychovi  a Lukášovi Blažkovi i zmiňovanému Romanovi Čedíkovi. A poděkování patří i mému bratrovi Ondrovi, který mi s přípravou moc pomáhá.

petrasek2

 

You must be logged in to post a comment Login