stredocech.net

Základní informace

Pohár zůstal doma

První ročník turnaje o putovní pohár obce Velké Popovice přivedl na popovický led a tím pádem i jednu z posledních možností ostré konfrontace týmů před zahájením krajské soutěže v ledním hokeji celky HC Slavoj Velké Popovice, HC Jesenice, HK Kralupy a HC Poděbrady.

velke popovice pohar hokej

Pohár nakonec až po posledním zápase, který mohl ještě vše zvrátit (a bojovalo se až do poslední sekundy) připadl domácímu týmu HC Slavoj Velké Popovice. Na druhém místě skončily po velmi sympatickém výkonu Poděbrady, třetí HC Jesenice. Poslední Kraluppy odjížděly domů s velmi záporným skóre. „Mám radost z toho, jak dobře vše proběhlo a jsme rádi, že pohár zůstal doma,“ řekl nám po zápase trenér popovických a jeden z hlavních organizátorů turnaje Karel Holý.

Přes léto jsme s týmem trénovali 3x týdně, úterky, čtvrtky a neděle, takže na naše poměry docela náročná příprava,“ hodnotí léto trenér Karel Holý. Na otázku, zda posílí tým o zkušené hráče, podobně jako vloni např. HC Jesenice, odpovídá: „Model Jesenice nám není vlastní – my každou sezonu zakomponujeme do mužstva tři, čtyři juniory. Pro kluky je to velká motivace, zvlášť když vidí, že pak někteří od nás odchází do lepších klubů i do zahraničí například ve Francii. Opět už máme zakomponované tři, čtyři hráče, kteří nastoupí v zápasech A týmu.

Hokejisté Slavoje začínají první kolo ročníku 2014/15 krajské soutěže na ledě HC Lev Slaný 14. září, poté hostují v Mělníku. Až ve třetím kole pozvou na popovický led celek HC Lev Benešov. Utkání začíná 27.9. od 18:00

S novou hokejovou sezónou se na popovický led vrátí oblíbené veřejné bruslení. „Pokud se nám podaří to, co vloni, kdy chodilo 300 – 500 lidí tak to bude fantastické. Je to návaznost na naši práci s dětmi ve školkách, které pak přivedou svoje rodiče, aby se jim mohly ukázat,“ dodává Karel Holý.

Text a foto: Středočech.net

 

 

 

You must be logged in to post a comment Login