stredocech.net

Základní informace

„Pokusy o ovlivnění voleb rázně odmítáme“

V minulých dnech roznesl neznámý pachatel po kralupských domácnostech pamflet s názvem „Volební manuál“. Tento materiál se v některých schránkách objevil společně s volebními lístky pro nastávající volby do Městského zastupitelstva. Někteří, především dříve narození spoluobčané se poté obraceli na Městský úřad s dotazem, zda se jedná o oficiální materiál radnice.

Vedení města Kralupy nad Vltavou se tímto od materiálu „Volební manuál“ a informací v něm obsažených ostře distancuje. Většina z nich je lež, která má očernit vybrané kandidáty do nadcházejících voleb a ovlivnit voliče v jejich svobodné volbě.

V Kralupech nad Vltavou probíhaly předvolební kampaně vždy férovým a otevřeným způsobem. Chceme, aby tomu tak bylo i nadále. Rozhodli jsme se proto podat Policii České republiky trestní oznámení na neznámého pachatele pro pokus spáchání trestného činu „Pomluva“ (§ 187 TZ) a „Maření přípravy a průběhu voleb a referenda“ (§ 351 TZ).

Za Město Kralupy nad Vltavou: Petr Holeček – starosta, Libor Lesák – místostarosta, Ing. Marek Czechmann – místostarosta

You must be logged in to post a comment Login