stredocech.net

Základní informace

Policisté kontrolují autobusy a nákladní auta

Středočeští policisté se zapojili do rozsáhlé dopravní akce se zaměřením na kontroly v autobusové a nákladní dopravě.

bus-277191_640

Policisté Středočeského kraje se zapojili do celorepublikové bezpečnostně dopravní akce s organizací TISPOL, která probíhá v tomto týdnu od pondělí 9. do neděle 15. února 2015 na pozemních komunikacích po celém území Středočeského kraje.
Celé dopravně bezpečnostní opatření je zaměřeno především na kontrolu autobusové a nákladní dopravy a dodržování sociálních předpisů v dopravě. Při kontrolní činnosti budou policisté dohlížet na plynulost a bezpečnost silničního provozu. Samozřejmě, že se v průběhu dopravních akcí policejní hlídky zaměří na dodržování pravidel silničního provozu a budou současně prováděny kontroly po odcizených vozidlech, věcech a pátrání po osobách. Jedním z cílů dopravního opatření je také snížit počet dopravních nehod a nekázeň některých řidičů na pozemních komunikacích.
První den 9. února 2015 se tohoto dopravního opatření za Středočeský kraj zúčastnili policisté z osmi územních odborů a dále policisté z dopravního oddělení silničního dohledu a dálničních oddělení. Při kontrolní činnosti dopravně bezpečnostní akce s organizací TISPOL bylo ve Středočeském kraji zkontrolováno celkem kolem dvou tisíc motorových vozidel.
O kompletních výsledcích této dopravně bezpečností akce s organizací TISPOL budeme informovat v příštím týdnu.
nprap. Jana Šteinerová
tisková mluvčí
Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login