stredocech.net

Základní informace

Policisté zachránili život omačtyřicetiletému muži

Mladoboleslavsko – Policisté prap. MATULA Miloš a prap. BARTOŃ Slavomír z obvodního oddělení Mladá Boleslav svým profesionálním přístupem a rychlým zásahem zabránili zmaření jednoho lidského života.  police-378255_640

Na linku 158 jsme přijali oznámení od řidiče, který projížděl po rychlostní komunikaci R10. Při projíždění úsekem na 48 km viděl postavu muže, který seděl na zábradlí mostu a byl připraven skočit přímo na komunikaci. Neprodleně byla vyslána hlídka policistů Obvodního oddělení Mladá Boleslav, která po příjezdu na místo ihned začala s mužem komunikovat. Zjistili, že muž je ve špatném psychickém stavu, pláče a tvrdil že si chce vzít život. Policisté nezaváhali a společně se strážníkem městské policie Kosmonosy se jim podařilo osmačtyřicetiletého muže zachránit a předali jej do péče lékařů.
Policistky a policisté se při své každodenní činnosti setkávají s nejrůznějšími případy a s nejrůznějšími lidskými příběhy. Čelí mnohdy nadávkám a arogantnímu chování některých občanů. Vždy však musí přistupovat k řešení konkrétního případu profesionálně a v duchu etického kodexu. Případy, kdy jde o lidské životy, patří k těm, které jsou pro policisty nejnáročnější. Ať už jsou to dopravní nehody, vzájemná napadení občanů, loupežná přepadení nebo pátrání po dětech, nemocných či seniorech či pokusech o sebevraždu. Právě tyto jsou pro policisty psychicky nejnáročnější. A pokud se podaří policistům zachránit lidský život, je to známka toho, že práce policistů má smysl.
mjr. Bc Štěpánka Zatloukalová
tisková mluvčí

You must be logged in to post a comment Login