stredocech.net

Základní informace

Poslední bitva 2. světové války v Milíně

Milín – V rámci oslav konce druhé světové války se dne 10.5. 2014 již potřinácté okolí Památníku Vítězství na Slivici nedaleko obce Milín na Příbramsku proměnilo v pomyslné bojiště jedné z nejvýznamnějších vojenských operací na konci 2. světové války v Evropě. 

bitva milin hasiči

Nejednalo se však pouze o rekonstrukci bitvy před 69 lety. Součástí akce byla také dynamická ukázka techniky 13. dělostřeleckého pluku Jince Armády ČR a techniky stanice Příbram HZS Středočeského kraje. Konkrétně se jednalo o dynamickou ukázku cisternové automobilové stříkačky 30/9000/540 s požární výbavou v provedení S 3 VH pro velkoobjemové hašení na terénním podvozku Tatra 815-7 a technický automobil pod označením TA – L 1 R předurčený pro zásahy na uniklé nebezpečné látky na podvozku Iveco Daily 70C17.

Tato uvedená technika byla alokovaná na stanici Příbram HZS Středočeského kraje v rámci projektů operace „Pořízení moderní techniky a technologií Hasičského záchranného sboru České republiky pro zvýšení kvality řešení mimořádných událostí“. Dále v rámci preventivně výchovné činnosti bylo možné navštívit stánek „prevence rizik“ HZS Středočeského kraje, kde byly k dispozici informační a prezentační materiály k uvedené problematice a činnosti HZS ČR. K vysoké účasti veřejnosti (cca 8000 osob) a kladnému hodnocení celé akce přispělo i příznivé počasí.

por. Bc. Pavel Šušola
územní odbor Příbram
HZS Středočeského kraje

You must be logged in to post a comment Login