stredocech.net

Základní informace

Praha se připojila k poskytnutí humanitární pomoci pro oblasti postižené válkou na Ukrajině

K humanitární pomoci válkou zasaženým oblastem na Ukrajině organizované Ministerstvem zahraničních věcí, Hasičským záchranným sborem a neziskovými organizacemi Člověk v tísni a Diakonie CE se připojuje i Hlavní město Praha. Příslušný tisk dnes do Rady hl. m. Prahy předložil radní pro oblast bezpečnosti Libor Hadrava.

red-cross-29930_640

Praha v rámci humanitární pomoci poskytne materiál, který je v jejích skladech umístěn pro případ krizových situací. Jedná se například o skládací postele, lůžkoviny, karimatky, spací pytle, přikrývky, čistící prostředky, svítilny a podobně.

Správa služeb hl. m. Prahy zajistí včasné vyskladnění a dopravu humanitárního materiálu do místa odjezdu humanitárního konvoje. Ten vyjede ze Zbirohu do Kyjeva, začátkem března. Humanitární pomoc bude předána v Kyjevě partnerům výše zmíněných neziskových organizací, které pomáhají zejména přesídleným lidem a dětem v dětských domovech.

„Jak známo, válkou trpí nejvíc civilní obyvatelstvo. A je tedy naší povinností lidem, kteří kvůli válce přišli o své domovy, pomoci. Praha má své zkušenosti s krizovými situacemi a dobře si pamatujeme, že i k nám v nelehkých dobách pomoc směřovala,“uvedl radní Libor Hadrava.  

www.praha.eeu

Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login