Hl. m. Praha vyhlašuje krajské kolo soutěže zaměřené na webové stránky měst a obcí a jejich elektronické služby pravidelně od r. 2004. Letošní 12. ročník soutěže byl vyhlášen s podporou pražské primátorky Andrey Krnáčové, realizací byl jako každoročně pověřen odbor informatiky Magistrátu hl. m. Prahy. O titul „Nejlepší webové stránky“ soutěžilo letos 14 městských částí Prahy, které do další kategorie soutěže „Nejlepší elektronická služba“ přihlásily 18 elektronických služeb.

Na slavnostním vyhlášení předal finalistům diplomy zastupitel  hl. m. Prahy  Jakub Michálek, který při této příležitosti mimo jiné zdůraznil význam transparentnosti a přístupnosti informací na webových stránkách úřadů a zmínil nové výzvy v oblasti otevřených dat.

Organizaci a historii soutěže představil Vít Savický za Sdružení Zlatý erb, který je hlavním organizátorem celostátního kola soutěže a tvůrcem metodiky hodnocení  a Ing. Renata Tomanová, předsedkyně sedmičlenné poroty krajského kola v Praze.

Výsledky krajského kola Hlavního města Prahy Zlatý erb 2015:

Cenu veřejnosti získala díky svým občanům MČ Praha Kunratice – www.praha-kunratice.cz

Kategorie Nejlepší elektronická služba: 

Kategorie Nejlepší webové stránky obcí:

  • 1. místo           MČ Praha – Dubeč   www.praha-dubec.cz
  • 2. místo           MČ Praha – Velká Chuchle
  • 3. místo           MČ Praha – Kunratice www.praha-kunratice.cz

Kategorie Nejlepší webové stránky města (MČ Praha 1 – 22):

  • 1. místo           MČ Praha 8
  • 2. místo           MČ Praha 2 www.praha2.cz
  • 3. místo           MČ Praha 10 www.praha10.cz

Cenu krajské poroty „Skokan roku“  obdržela MČ Praha 14 – www.praha14.cz.

Bližší informace a detailní výsledky jsou k dispozici na adrese http://zlatyerb.obce.cz.

Vítězové kategorií postupují dále do celostátního kola soutěže, jehož výsledky budou vyhlášeny 13. dubna 2015 na konferenci ISSS/LORIS v Hradci Králové www.isss.cz.

V rámci  krajského kola soutěže JuniorErb 2015 byli oceněni tito studenti:

Vojtěch Švandelík, Gymnázium Christiana Dopplera, http://u12.hys.cz, za třídní webové stránky.

Petr Melichar, Gymnázium Na Pražačce, www.portal-chemie.webnode.cz, za Portál Chemie – Moderní chemický projekt pro každého.

Soutěž pro mladé tvůrce webových stránek  a internetových projektů JuniorErb se uskutečnila v Praze již 5. rokem a je součástí celostátní soutěže Junior Internet http://www.juniorinternet.cz.