stredocech.net

Základní informace

Pražští policisté vyřešili dva pokusy o znásilnění

V průběhu minulého pracovního týdne se policistům podařilo objasnit hned dva pokusy znásilnění. Obviněným hrozí až deset let.

women-458619_640

K prvnímu případu došlo sedmého března v půl šesté ráno v Praze 6, konkrétně v ulici Ulrychova. Tehdy k jednomu z domů přicházela osmadvacetiletá žena, kterou příšeřím ulice, z uctivé vzdálenosti sledoval neznámý mladík. Nic špatného netuše došla žena až ke vchodovým dveřím, které se snažila odemknout. Toho využil pronásledovatel, který už byl na sexuální atak připraven, neboť si chvíli před tím povolil pásek a rozepl kalhoty. Pak na dívku zaútočil ve snaze dosáhnout svého za každou cenu. Při následné potyčce ale sám útočník nechtěně zavadil o domovní zvonky, čeho se paradoxně hlavně on zalekl natolik, že útoku zanechal a z místa utekl neznámo kam.
Případ začali okamžitě prošetřovat kriminalisté šestého oddělení prvního policejního obvodu. Ti se s jim vlastní maximální pečlivostí věnovali každé jedné zajištěné stopě. A to ať se jednalo o některou ze stop kriminalistických, například trasologickou, či biologickou, nebo o záběry bezpečnostních kamer. Tato pečlivost je po necelém týdnu dovedla ke konkrétní osobě, tedy jedenadvacetiletému mladíkovi. Toho v pátek, třináctého března kriminalisté zadrželi, a obvinili z trestného činu znásilnění ve stadiu pokusu.
Kriminalisté samozřejmě prověřují, zda se obviněný takového jednání nedopustil ještě v jiných, obdobných případech.
Druhý podobný případ řešili policisté z místního oddělení Holešovice minulý týden v noci na čtvrtek. Přibližně v půl jedenácté večer přijela jedenadvacetiletá dívka tramvají do zastávky Pražská tržnice. Odtud si chtěla cestu domů zkrátit přes tamní areál. Avšak jakmile vešla vraty do tržnice, přistoupil k ní mladík. Ten jí začal okamžitě obtěžovat slovními návrhy sexuálních nabídek, kdy jí prezentoval své, hodně zvrhlé představy. To bylo dívce samozřejmě značně nepříjemné, stejně jako to, že se na ni tiskl a mladíka se od sebe snažila odehnat. Ten na to ale nijak nereflektoval, a svůj nátlak zintenzivňoval. Nakonec došlo i na fyzické napadení, a to když mladík udeřil dívku nejprve otevřenou dlaní a následně i pěstí do obličeje. V tu chvíli napadená udělala to nejlepší, co mohla, dala se na útěk. Navíc při tom stihla vytočit linku tísňového volání 158, a o celé události informovat policisty. Operátoři na nic nečekali, a do uvedené lokality vyslali hlídku policistů z místního oddělení Holešovice. Ti během několika málo minut podezřelého vypátrali, zadrželi a předali do kompetence kriminalistů šestého oddělení, tedy detektivů, kteří řeší mravnostní delikty.
Vyšetřovatel i tohoto dvacetiletého cizince, stejně jako v prvním případě, obvinil z trestného činu znásilnění ve stadiu pokusu.
Oběma obviněným hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na deset let.
por. Mgr. Tomáš Hulan
Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login