stredocech.net

Základní informace

Pro Maxima zahrají Wohnouti, The Cell, EMMA band, Agapepe a Celé Znova

Na snímku zleva sestra Maxima Amálka, Roman Bezouška, Maxim a jeho tatínek Zbyněk Čejkovský

Na snímku zleva sestra Maxima Amálka, Roman Bezouška, Maxim a jeho tatínek Zbyněk Čejkovský

Kostelec nad Černými lesy – v Černokosteleckém pivováru se bude 5. září konat benefiční festival Bigbeat pro Maxima. Všechny kapely na něm zahrají bez nároku na honorář.

Malý Maxim se narodil s řadou vývojových vad, mezi nimiž je například epilepsie, laryngomalácie, Hirschprungova choroba střeva, porucha polykání,… Maxim potřebuje mít celý den k dispozici kyslíkový přístroj a vyžaduje tak 24 hodinovou péči. Výrazně mu pomáhají rehabilitace, ty však rodina musí platit. To přivedlo jejich rodinného přítele Romana Bezoušku („Romys“ – kytarista EMMA band) na nápad uspořádat benefiční koncert, jehož výtěžek půjde na náklady spojené s rehabilitacemi, cestováním do nemocnice a také na úpravu vozu pro tělesně postižené.

Roman Bezouška se rozhodl uspořádat benefiční koncert na pomoc Maximovi

Roman Bezouška se rozhodl uspořádat benefiční koncert na pomoc Maximovi

Kdo přišel s nápadem udělat benefiční festival?

S nápadem jsem přišel já. Nějak jsme přemýšleli jak rodině pomoci a po debatě s rodiči Maximka vznikla tato benefiční akce.

Jak jsi se dozvěděl o Maximovi?

Od otce Maxima.  Se Zbyňkem se známe již od malička, jsme blízcí přátelé.  O Maximových vážných potížích jsem se dozvěděl pár dní po jeho narození. Vaše otázka mi připomněla, že bude mít Maxík na začátku srpna narozeniny.

Prozradíš nám, kdo na koncertě vlastně vystoupí?

Z muzikantů chlapce podpoří kapely, které jsou nějak spjatí s okolím Kostelce nad Černými lesy. Ze spíše regionálně známých kapel zahrají Agapepe, Celé Znova a EMMA band. No a z těch celorepublikově známých pak odehrají plnohodnotný koncert Wohnouti, headlineři předních českých festivalů. Celý večer završí vítězové jednoho z ročníků Naděje radia Beat. Kapela hrající snad nejlepší jižanský rock u nás, The Cell. Máme připravené i hudební hosty, ale ty bych nechal jako překvapení pro ty, kdo navštíví akci a podpoří ji.
Prozraď nám, jak probíhá zákulisní organizace? Kolik lidí na přípravě vlastně pracuje?

Momentálně je takové to…. no. Definoval bych stav jako ticho před bouří. Teď je v podstatě klid. Předprodej lístků běží, drtivá většina záležitostí se zdá být podchycená, takže můžeme v klidu koordinovat den samotný. Kolik lidí akci připravuje, teď honem nespočítám. Celé to řeším v podstatě já společně s rodiči chlapce. Nějaké technické věci budou chystat Majkl s Tvrďochem z EMMA bandu, catering má na starosti pivovar, bezpečnostní složky zajišťuje město Kostelec n. Č. lesy, grafička, reklamka, agentura veřejné sbírky… málo lidí to není.
Uspořádat takový festival stojí nejen mnoho sil, ale taky peněz. Máte nějakého mecenáše, který vás zastřešuje, aby mohlo jít co nejvíce peněz opravdu na Maxima?

Musím přiznat, že když jsem na podzim loňského roku napočítal náklady, nastala otázka, zda vůbec do toho půjdeme. Ale po zimní „sondáži“ jsem se přesvědčil, že to jistě smysl má a prostředky seženeme. Letošní jaro vůbec nebylo jednoduché. S některými subjekty nebylo možné jednat ani na bázi slušného chování. Nicméně jsme si v červnu mohli zhluboka oddechnout a všem, kteří jsou nápomocni, patří nevyčíslitelné dík. Prostředky jsme sehnali od různých dárců napříč spektrem společnosti. Nyní se můžeme těšit na to, že vytěžené vstupné budeme moci odeslat na sbírkový účet vedený pod jménem Maxim Čejkovský u neziskové organizace AveVia. A věřím, že touto akcí splníme účel, ke kterému vznikla, že uděláme radost nejen  Čejkovským, ale i těm, kteří se přijdou 5.9. bavit do Černokosteleckého pivováru.

 

Osud Maxima není lhostejný ani Wohnoutům, kteří na benefici zahrají plnohodnotný koncert

Osud Maxima není lhostejný ani Wohnoutům, kteří na benefici zahrají plnohodnotný koncert

 

plakat_new_07_2014

středočech.net

You must be logged in to post a comment Login