stredocech.net

Základní informace

Prvního Superba dostane prezident. Už si ho vyzkoušel.

Mladá Boleslav/Kvasiny – Významné návštěvy se dočkal výrobní závod ŠKODA AUTO ve východočeských Kvasinách. Prezident České republiky Miloš Zeman se svou delegací si přijel prohlédnout druhý největší závod automobilky, ve kterém se již brzy začne vyrábět nová generace modelu Superb.

prezident Miloš Zeman, Škoda Auto, závod Kvasiny

Setkal se také s vedením ŠKODA AUTO a zúčastnil se diskuze se zaměstnanci. V souvislosti s přípravou náběhu výroby nového modelu Superb byla zprovozněna nová svařovna a další výrobní prostory. Práci zde získá až 1 300 osob a do roku 2018 bude závod opouštět až 280 000 nových vozů ročně.

„Spolu s rozšířením závodu v Kvasinách dojde k rozsáhlým investicím a vzniku mnoha pracovních míst. Významnou zásluhu na tom mají podnikové odbory KOVO, za což i jim právem patří velký dík,“ dodává Wojnar. Prezident Miloš Zeman se svou delegací spolu s hejtmanem Královéhradeckého kraje Lubomírem Francem dnes navštívili výrobní závod v Kvasinách.

Se zájmem se seznámili s novou generací modelu Superb. Při té příležitosti prezident republiky potvrdil, že se na nový vůz již velmi těší. Stane se totiž prvním uživatelem nového vozu ŠKODA Superb v České republice. Na programu bylo dále setkání se zástupci vedení společnosti ŠKODA AUTO a s odbory KOVO, součástí byla i diskuze se zaměstnanci kvasinského závodu.

V následujících letech se rovněž počítá s výrobou dalších modelů. V souvislosti s navyšováním výrobních kapacit počítá společnost ŠKODA AUTO s vytvořením až 1300 nových pracovních míst. Další stovky míst by v regionu mohli vytvořit dodavatelé.

Stredocech.net

Zdroj: Škoda Auto

 

You must be logged in to post a comment Login