stredocech.net

Základní informace

Punkáči pogovali i mezi kapkami deště

_MG_4826

Velký návrat Třech Sester na Braník se vydařil. Ačkoli počasí Open Airu příliš nepřálo, punkáči se nenechali vyvézt z míry. Ani pořádná průtrž, brodění se v kalužích  po kotníky vody a snad tuny bláta jim rozhodně nevadilo a užívali si punkový a rockový nářez jak se patří.

Na pódiu se v pátek s podtitulem Punk´s not dead, vy volové! ukázali  jen deset minut po poledni punkoví The Radicals, kteří naladili fanoušky na tu správnou vlnu. Pak nastoupili slánští Dilemma in Cinema. Bývalí členové Totálního nasazení Pípa a P.P.Cvok se Sáďou a Cirilem předali štafetu pražské kapele Apple Juice. Po nich se svých nástrojů chopili kluci z Břevnova nad Brusnicí, kteří si říkají VT Marvin.

Pak už byl čas, aby své skladby přišel zazpívat Sid Hošek. Na pódiu se tak objevila jedna z nejstarších punkových kapel u nás. Ta měla v nedávné minulosti nepříjemnosti kvůli bývalému kytaristovi Johnymu, kterého zatkla policie. Vařil totiž se svými kumpány heroin. Aféra se dotkla kapely, jelikož několik serverů a deníků uvedlo, že jde o kytaristu Plexis.  Kapela se proti podobným výrokům ohradila s tím, že kytaristou kapely je Dušan Lébl a to již dvacet let. Skalní fanoušky kapely jistě ani nenapadlo, že by bulvární titulky byly pravdivé. Ale zpět na branickou Ledárnu. Další kapela přijela až ze Slovenska. Zóna A, která se na svých webových stránkách distancovala od rasizmu, nacizmu, komunismu i konzumismu, svým setem punkáče potěšila. „Jsou skvělý a na to co někde píšou já s… (kašlu-překlad redakce),“řekl nám jeden z fanoušků.

Pak už svou hudbu nabídla kapela Požár mlýna. Ta mladším fanouškům nic neříkala a bylo to pochopitelné. Kapela byla totiž založená před pětadvaceti lety. V roce 2003 však kapela zanikla a nyní se opět vrátila se vzpomínkovými koncerty, nicméně svou hudbou dostala i ty nejmladší.

Poté se na pódiu objevilo umělé číro a punkáči si mohli zařvat známé hlášky o Vlastě nebo společně s Visacím zámkem zazpívat notoricky známou skladbu Traktor. Večer zakončila opět zahraniční kapela. Pozvání Sester neomítli bratia zo Slovenska. Banda, která si říká Horkýže Slíže, byla perfektní tečkou za pátečním programem.

Ve znamení deště

Tím však oslavy 29. výročí od založení kapely Tři Sestry rozhodně nekončily. V sobotu rozjela pařbu nazvanou Hlavně, že je večírek Mafunova formace MZH. O hodinu později pódium patřilo Lookymu, o kterém Tři Sestry ve svém songu Šlupka zpívají, že je mimo. S ním samozřejmě na Braník popřát kamarádům z kapely Tři sestry přijeli kumpáni Cvanc a Horst Maštěnka. Mimochodem zrovna Looky je autorem mimozemšťana, kterého pak návštěvníci mohli spatřit na podiu před Fanánkem.

Synové výčepu pak svojí přítomností připomněly smutný fakt, že to je už šest let, co Sahula odešel do punkového nebe. Díky nezapomenutelným textům démona Sahuly však byly vzpomínky úsměvné a z kotle se ozývalo: „Díky Sahulo, nezapomeneme,..“ Pak se na pódiu objevila dopravní značka s lebkou MickeyMouse a každému bylo jasné, že si za pár chvil bude moc zanotovat: Moje milá vystrč bobra, hasiči jedou. S další kapelou se pak Braníkem rozléhala slova jako splet si Ivan kombajn s tankem. To ti, co mají číra na hlavě, ale i ti co je nemají, společně se Sníženou pracovní schopností (SPS) zpívali Ruskou. Energicky se po pódiu v pozdějším odpoledni proháněl také Doctor Petr Pečený, kterého vystřídal BořE!Ek se zbytkem kapely, která se v prosinci musela rozloučit se svým kytaristou Bakčou. Ten bohužel podlehl rakovině. Přesto je při koncertu cítit, jako by byl Petr Bakalerov na pódiu se zbytkem kapely. On už se však na oslavy díval shora možná společně se Sahulou. Bořek taky několikrát na podiu zpíval s plachtou s Bakčovou podobiznou a tak byl Petr s námi opravdu během celého vystoupení.

Posledním hostem na pódiu se stala kapela Pipes and Pints, která je stále populárnější a žádanější. Jejich vystoupení, ač nepatří mezi vysloveně punk, nenechalo chladným snad žádného přítomného.“Jsou prostě skvělý, takovou show jsem ještě neviděla, hlavně ty dudy mě fakt dostaly,“řekla nám Markéta, která na oslavu dorazila až z Karlových Varů. A opravdu, kluci si to na podiu opravdu užívali. O závěrečné a více než dvou hodinové vystoupení se samozřejmě postaraly Tři sestry. Jak jinak, než ve svých nových kostýmech po vzoru seriálu Star Trek. Na pódiu se kromě nejrůznějších hostů objevil také dětských pěvecký sbor, stejně tak jako v minulém roce, tehdy ještě na koupališti Džbán.

Festival samozřejmě není jen o hudbě. Open air v Braníku nebyl výjimkou. V areálu nechyběl dětský koutek, na který si již malý příznivci tvrdé hudby jistě zvykli. K dispozici na Braníku byla třeba i úschovna kol pro případ, že by některý z punkáčů vyznával také cyklistiku. Novinkou pro letošní oslavu narozenin byla speciální edice vratných kelímků Tři sestry. Ty si samozřejmě spousta návštěvníků nechávala na památku jako suvenýr. Každopádně bylo v celém areálu čisto, takže palec nahoru tomuto vynálezu. V areálu nechyběla ani oddychová zóna s čajovnou a velké plus si organizátoři zaslouží za stánky s jídlem, které bylo opravdu skvělé. Další body k dobru si mohou přičíst za možnost stanování v přilehlém kempu.

Středočech.net

Podívejte se, jak celá oslava probíhala -kompletní fotogalerii naleznete na našem facebooku

_MG_3671

_MG_3704

_MG_3901

_MG_4039

_MG_4228

_MG_4456

_MG_4495

IMG_3617

_MG_4582

IMG_3566

_MG_4693

_MG_4534

_MG_4903

 

_MG_4208

_MG_4110

IMG_3873

 

You must be logged in to post a comment Login