stredocech.net

Základní informace

Rada kraje schválila rozdělení dotací na sociální služby na rok 2015

Celkem 828 494 000 korun dostal od státu Středočeský kraj na podporu sociálních služeb pro rok 2015.

currency-163476_640

Z toho 81 975 000 korun půjde na posílení platů pracovníků sociálních služeb. „Oproti loňskému roku jsme nyní na financování výdajů, které souvisejí s poskytováním sociálních služeb, obdrželi o 57,1 milionů méně,“ řekl hejtman Miloš Petera (ČSSD). Kraj na podzim 2014 vypsal na přidělení dotací samostatné dotační řízení a byla nastavena jednotná metodika a pravidla jejich rozdělování, schválené krajskými zastupiteli.

V průběhu dotačního řízení Středočeský kraj obdržel celkem 694 žádostí. Na základě hodnocení pak bylo stanoveno 653 žádostí k podpoře krajem, které žádají téměř o 1,2 miliardy korun. „Je to o mnoho stovek milionů více, než jsme na financování sociálních služeb dostali od státu a už z tohoto čísla je zřejmé, že žadatelé nemohou dostat a nedostanou celou částku, o kterou žádali. Doufáme, že případné dofinancování se bude řešit v průběhu roku,“ konstatovala radní pro sociální věci Emilie Třísková (ČSSD). Zastupitelé budou o finanční podpoře pro poskytovatele sociálních služeb rozhodovat 23. února 2015.

Středočeský kraj z přidělených peněz od státu také převádí celkem16 milionů korun jako rezervu na financování sociálních služeb pro letošní rok. Rozdělena bude mezi poskytovatele sociálních služeb až v průběhu roku v rámci mimořádného dotačního řízení, o němž opět rozhodne Zastupitelstvo kraje.

Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login