stredocech.net

Základní informace

Rekordní Tříkrálová sbírka

Mladá Boleslav – Letošní Tříkrálová sbírka, která se konala ve dnech 4. až 11. ledna, skončila velkým úspěchem. Jak oznámili pořadatelé z Farní charity. letošní výtěžek výtěžek 131 971 Kč je rekordní, proti loňsku se podařilo nasbírat o 32 000 Kč více.

Image (19)

Výtěžek sbírky je tentokrát určen na pomoc Domu péče Českého červeného kříže, který v našem městě poskytuje služby hospicového typu. Konkrétně budou zakoupeny dekubitní matrace.

V úterý 6. ledna zavítala skupinka koledníků také na magistrát, kde tradičně navštívila primátora Raduana Nwelatiho a zazpívala také u náměstka Michala Kopala. Oba si vyslechli píseň a přání a poté také přispěli do kasičky koledníků. Koledníky bylo možné potkat v ulicích i obchodních centrech v Mladé Boleslavi. „Sbírka proběhla letos velmi hezky, koledovali jsme navíc i před začátky představení v městském divadle. Tam byla atmosféra nejpříznivější. Velice hezky byly koledníci přijímáni i v nákupních centrech, dokonce nás kontaktovali lidé sami a žádali o tříkrálovou koledu i s požehnáním (popisem křídou symboly M+B+K+2015),“ uvedla za organizátory Ivana Kolínová, koordinátorka tříkrálové sbírky pro Mladou Boleslav.

mb-net

Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login