stredocech.net

Základní informace

Říčany v sobotu otevřou novou halu

V sobotu 28. února 2015 od 9.00 hodin se koná slavnostní otevření opravené sportovní haly v Říčanech. Sportovní hala, která se opravovala od podzimu loňského roku, nyní nabízí pro sportovce velmi komfortní prostředí. Zateplení sníží tepelné ztráty a náklady na provoz, i proto projekt podpořil Operační program životního prostředí.

sportovni-hala
Donedávna se město za svoji sportovní halu spíše stydělo. Původní stará a nevzhledná budova se však během necelých šesti měsíců proměnila v moderní a architektonicky velmi vkusnou budovu města.
„Sportovní hala neuvěřitelně prokoukla. Nový povrch, zateplení, lepší osvětlení… Sportovci budou koukat,“ libuje si starosta města Vladimír Kořen /Klidné město/ a doplňuje: „Říčany jsou městem sportu, tak doufám, že hala dostane zabrat, bude plně vytížená a lidé tu propotí nejedno triko. Musím poděkovat projektovému týmu města s Monikou Burešovou, Alicí Štěpánkovou a Evženem Heyrovským. Dobrá práce!“
Za návrhem přestavby stojí projekční kancelář VMS projekt s.r.o. „Naším cílem bylo navrhnout moderní stavbu pro sportování, která bude vycházet ze současných architektonických požadavků a trendů. Zásadní úpravou prošel vnější plášť haly, který nyní tvoří trvanlivý bezúdržbový plech. V interiéru jsme kladli důraz jak na univerzální celistvý povrch hřiště vhodný pro všechny sporty, tak třeba i na předokenní žaluzie, které budou sportovce chránit před sluncem. Novinkou je propojení tribuny se zázemím pomocí lávky. Lidé si tak budou moci o přestávce při zápase dojít pro občerstvení a nevstupovat při tom na hrací plochu,“ popisuje hlavní projektant Václav Steinhaizl.

www.flachs.cz
Generální rekonstrukce hlavní budovy probíhala ve dvou etapách. První fáze financovaná z dotace zahrnovala snížení energetické náročnosti sportovní haly, tedy zateplení fasády a podlahy a také výměnu oken a dveří. V rámci druhé etapy došlo k modernizaci interiéru včetně nového vybavení a úpravám terénu kolem budovy. Tělocvična se nyní pyšní zcela novým povrchem hřiště.
Modernizace haly stála celkem necelých 17 milionů korun. Z toho vnější kabát – zateplení získala díky dotaci z Operačního programu Životní prostředí SFŽP, která pokryla cca 90 % nákladů. Stavbu prováděla firma ATOS, spol. s r.o. z Ledče nad Sázavou.
„Jsem moc rád, že postupně dochází k vylepšení podobných veřejných míst. Říčany se za dobu 17 let, co zde žiji, neskutečně změnily. Podle mého názoru totiž prostředí s kvalitní a hezkou architekturou dokáže pozitivně ovlivňovat a formovat chování lidí, a to především dětí, které v něm žijí,“ doplňuje Václav Steinhaizl, který navíc bude ve sportovní hale jako spoluzakladatel florbalového klubu trénovat děti a pořádat pro ně turnaje.
Kompletní opravě sportoviště předcházela rekonstrukce vedlejší budovy zázemí s šatnami, minisálem na cvičení, zasedací místností a sociálním zařízením. V přízemí je navíc i opravený bufet s občerstvením. Tyto prostory se veřejnosti otevřely před rokem.
„Velmi mě těší, že jsme dotáhli do finále proměnu nedůstojných prostor v kvalitní sportovní zařízení vysokého standardu. Takovou krytou halu si město jako Říčany jistě zaslouží. A jako sportovec se již opravdu těším, až si v sále zahraji fotbal nebo volejbal,“ hodnotí rekonstrukci radní David Michalička /Klidné město/.
Provoz haly bude zahájen v sobotu 28. února slavnostní ceremonií za účasti vedení města, pracovníků Městského úřadu, zástupců zhotovitele, technického dozoru, projektantů a pracovníků. V rámci programu vystoupí také dívky z tanečního studia DANCE EB a rokenrolového klubu TWIST Říčany. „S radostí halu otevřu výstřelem s florbalovou hokejkou v ruce, lepší než stříhat pásky,“ zakončuje s úsměvem říčanský starosta.

 

Adéla Ambrožová, Říčany Středočech.net

Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login