stredocech.net

Základní informace

Rytíři se modlí, aby nesněžilo. Jinak jim uzavřou stadion.

Kladno – První sněhové přeháňky zastaví provoz kladenského zimního stadionu. „Zní to neuvěřitelně, ale je to skutečně tak, nemáme jinou možnost než při sněhové nadílce stadion uzavřít pro diváky i sportovce,“ potvrdil kladenský primátor Milan Volf.

rytiri kladno logo

Přísné pravidlo je součástí závěrečné zprávy o rekonstrukci střechy hlavní ledové plochy z podzimu loňského roku. „Oprava stála bezmála 9 milionů korun, přesto ale znamená takto zásadní omezení provozu,“ doplnil ředitel Sportovních areálů města Kladna Marcel Kučera. S hořkým úsměvem na tváři hovoří o střeše zimního stadionu jako o velmi drahém deštníku, který při sněhu může ohrozit celou budovu.

Sportovní areály na základě rozhodnutí městské rady musejí informovat o možnosti uzavření hokejový klub i širokou veřejnost. Současně je v zimních měsících připravena skupina výškových pracovníků pro případ, že by bylo nutné ze střechy stadionu urychleně uklidit sníh. „Pověřili jsme ředitele SAMK, aby celou investici realizovanou za minulého vedení města i SAMK důkladně prověřil a zjistil, kdo je za ní a za její zadání zodpovědný,“ uzavřel kladenský primátor.

Stredocech.net

Zdroj: Město Kladno

You must be logged in to post a comment Login