stredocech.net

Základní informace

Škoda auto je podvacáté Exportérem roku

Již podvacáté za sebou byla společnost ŠKODA AUTO vyhlášena ‚Exportérem roku’ v České republice. V roce 2013 dodala automobilka do zahraničí zboží a služby v hodnotě přes 220 miliard korun. To odpovídá zhruba osmiprocentnímu podílu na celkovém objemu exportu České republiky za minulý rok.

Ceny za vítězství v kategoriích 'Objem exportu v letech 1993-2013' a 'Objem exportu v roce 2013' převzal z rukou Milana Štěcha, předsedy Senátu Parlamentu České republiky, Michal Kadera (vpravo), vedoucí vnějších vztahů společnosti ŠKODA AUTO.

Ceny za vítězství v kategoriích ‚Objem exportu v letech 1993-2013′ a ‚Objem exportu v roce 2013′ převzal z rukou Milana Štěcha, předsedy Senátu Parlamentu České republiky, Michal Kadera (vpravo), vedoucí vnějších vztahů společnosti ŠKODA AUTO.

„ŠKODA AUTO se v uplynulých letech etablovala jako masový výrobce mezinárodního významu a v roce 2014 poprvé v rámci jednoho kalendářního roku vyrobila a svým zákazníkům na celém světě dodá více než 1 milion vozů,“ říká člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO zodpovědný za oblast personalistiky Bohdan Wojnar. „Vedle našeho domácího českého trhu jsou důležitým pilířem našeho úspěchu i zahraniční růstové trhy. To dokazuje zejména náš vývoj na čínském trhu, který se stal naším největším trhem a představuje zhruba jednu čtvrtinu našeho odbytu. Opětovné ocenění ‚Exportér roku’ podtrhuje dynamický rozvoj společnosti. V příštích letech chceme dále růst a zvyšovat naše dodávky zákazníkům na minimálně 1,5 milionu vozů ročně,“ dodává Wojnar.
Již podvacáté za sebou byla ŠKODA AUTO v letošním roce vyhlášena ‚Exportérem roku’ v kategorii Objem exportu. Záštitu nad soutěží převzala Hospodářská komora České republiky. Vedle hodnocení roku 2013 se česká automobilka umístila také na prvním místě v kategorii ‚Objem exportu v letech 1993-2013’. Ocenění bylo předáno 16. prosince v Kaiserštejnském paláci v Praze.
V roce 2013 překročil obrat společnosti ŠKODA AUTO potřetí za sebou hodnotu 10,3 miliard eur (2012: 10,4 miliard eur). Z toho zhruba 9,4 miliard euro je výsledkem exportu produktů a služeb. 920 800 vozů, dodaných zákazníkům na celém světě, představuje pro automobilku druhý nejlepší rok v historii. 860 800 vozů bylo přitom dodáno zákazníkům mimo Českou republiku. Nejsilnějším trhem značky ŠKODA byla v roce 2013 Čína před Německem a Ruskem.
V roce 2014 je ŠKODA nadále v rekordním růstovém kursu. Automobilka poprvé v rámci jednoho kalendářního roku vyrobila a prodá více než 1 milion vozů. Miliontý vůz vyrobený v roce 2014 sjel z linky již 10. prosince. Od ledna do listopadu dodala ŠKODA AUTO svým zákazníkům 955 300 vozů, což je již po 11 měsících o 34 500 vozů více než za celý rok 2013 a o 16 100 více než v dosud rekordním roce 2012. Motorem pozitivního rozvoje odbytu je největší modelová ofenzíva ve 119leté historii podniku. V minulých týdnech byla veřejnosti představena třetí generace modelu ŠKODA Fabia. Tento malý vůz na první evropské trhy dorazil v polovině listopadu. Již v lednu se k prvním prodejcům dostane také nová ŠKODA Fabia Combi.

mb-net

StředoČech.net

You must be logged in to post a comment Login