stredocech.net

Základní informace

Škoda zvyšuje výrobu, pro třetí směnu zaměstnala 800 nových pracovníků

Mladá Boleslav – Nové modely značky ŠKODA si vedou skvěle. V roce 2014 prodala česká automobilka poprvé více než 1 milion vozů. Úměrně tomu jede na plný výkon i výroba. Ve svém hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi ŠKODA AUTO zvyšuje výrobní kapacity pro výrobu nové generace modelů ŠKODA Fabia a Fabia Combi i modelu ŠKODA Rapid Spaceback.

Nově sjíždí z montážní linky MBII denně až 1.200 vozů ve třech směnách, dosud se ve dvou směnách vyrábělo maximálně 800 vozů. Pro třetí směnu zaměstnala společnost ŠKODA AUTO ve výrobě zhruba 800 nových zaměstnanců.

Nově sjíždí z montážní linky MBII denně až 1.200 vozů ve třech směnách. Foto: Škoda Auto

Nově sjíždí z montážní linky MBII denně až 1.200 vozů ve třech směnách. Foto: Škoda Auto

„Mladá modelová paleta značky ŠKODA se mezi zákazníky těší velké oblibě,“ říká člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast výroby a logistiky Michael Oeljeklaus. „Naše výroba jede na plný plyn, zejména v našem hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi. V následujících letech chceme zvýšit své roční prodeje na minimálně 1,5 milionu vozů ročně. Za tímto účelem budeme do našich domácích i zahraničních výrobních kapacit i nadále investovat,“ dodává Oeljeklaus.
Rostoucí úspěch modelů Fabia a Rapid Spaceback si vyžádal navýšení výrobní kapacity montážní linky MBII v závodě Mladá Boleslav. Už v létě 2014 ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi modernizovala provozy důležité pro výrobu modelu Fabia. Svého času tak vzniklo například nové a vysoce moderní zařízení, s nímž lze konfigurovat asistenční systémy. Obnoveny a rozšířeny byly i části lakovny.
ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi vyrábí na dvou montážních linkách. Modely Fabia, Fabia Combi a Rapid Spaceback sjíždí z linky MBII. Na montážní lince MBI vyrábí modely Octavia, Octavia Combi a Rapid. Výrobní kapacita této linky dosahuje rovněž 1.200 vozů denně.
S aktuálním rozšířením kapacity hlavního výrobního závodu v Mladé Boleslavi česká automobilka opět potvrdila svůj význam zaměstnavatele a významného průmyslového investora. Od roku 1991 investovala ŠKODA AUTO v České republice více než 280 miliard korun mj. do výrobních procesů a závodů v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí.

zdroj ŠKODA AUTO

Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login