stredocech.net

Základní informace

Slánští Totáči pokřtili desku doma ve Slaném solí

Slaný – Že Slaný vůbec není nudný, jako zpívá Totální nasazení v jedné ze svých písniček, se přesvědčili návštěvníci koncertu v Bat. music space v centru města.

P2280260

 

Hned u vchodu všechny příchozí vítal sám Sváťa a jako bonus ke vstupnému osobně předal nové cédéčko. Ze křtu si tak novou placku odnesli všichni fandové bez rozdílu.

P2280265Klub nebyl narvaný k prasknutí, ale atmosféra byla příjemná. Do varu dostala fanoušky kapela Tlustá Berta z Jindřichova Hradce, která den předtím koncertovala spolu s další ze zúčastněných kapel – Komunálem – v jejich domácím Chlumci nad Cidlinou, kde křtili svoji novou desku. Jen o den později se tyhle partičky z různých koutů republiky sešli znova. Tentokrát tedy ve Slaném – domovském městě pro Totální nasazení, které shodou okolností zrovna také křtili desku.

Tlustá Berta zakončovala svůj skvělý a natřískaný set skladbami První vyholení a pak se klubem ozývalo Ahoj. To se kapela loučila skladbou Vodáci. Nastala krátká pauza a netrpělivé čekání na koncert Totálního nasazení.

Po přestavbě pódia se mohlo začít. Sváťa a spol. zahráli nejen písničky z právě vydaného výběrového alba, ale i jiné songy. Publikum slyšelo i takové skladby, které kapela normálně na živo nehraje. Totáči měli tentokrát na pódiu důležitý úkol. Pokřtít svou novou desku, která je od dnešního dne k dostání také na webu kapely. Toho se ujal Aleš Uhlíř, manager a dlouholetý přítel kapely. „Chtěli jsme, aby desku křtil někdo neobyčejný. Nakonec ji pokřtí někdo docela obyčejný,“ uvedl ho Sváťa. Křest byl přesto neobyčejný a originální. Jelikož se cédéčko křtilo solí. Což vzhledem k okolnostem bylo více než stylové. Ještě před samotným křtem se však na pódiu ukázala kapela Tlustá Berta, aby předala jednotlivým členům kapely Berťácký rum, kde nechyběla fotka Totálního nasazení.

P2280252

Po dvou přídavkách od Totáčů nastala dlouhá pauza. Na pódium pak přišla chlumecká kapela Komunál. Luboš Suchánek, zpěvák kapely, upozorňoval, že v těchto končinách hrají poprvé. Děkoval za skvělou atmosféru, kterou utvořili fanoušci, v pro ně neznámém prostředí.O to se však postarali hlavně skalní fanoušci kapely, kteří jezdí za Komunálem takřka až na kraj světa.

Zatímco před samotným koncertem se místní se tázali jaký styl hudby vlastně Komunál hraje, posléze by nikdo nepoznal, že kapela je tu poprvé. Les rukou a sborový zpěv napovídal, že fanoušky tady Komunál rozhodně má. Aby ne, když za kapelou přijeli jejich věrní z okolí Chlumce nad Cidlinou, ale také například z Nového Bydžova.

Krátce po jedný hodině v noci se nikomu nechtělo končit. Čas byl však neúprosný a tak se Komunál, stejně jako předtím Totáči, rozloučil dvěma peckama.

 

 

 

 

P2280261P2280240P2280241P2280242P2280244P2280245P2280248

P2280235P3010276

You must be logged in to post a comment Login