stredocech.net

Základní informace

„Slušní lidé existují a stojí za to je hledat“, říká Květa Halanová, starostka Jílového u Prahy

port IMG_7664 -

Paní starostka na mě působila jako velmi milá a energická žena, kterou snad nic nezaskočí a v práci, kdy je potřeba se umět prosadit si vede velmi dobře. Výsledky, které za čtyři roky působení na radnici předložila, mluví jasně. A zřejmě i díky tomu před pár dny převzala na pražském hradě ocenění Nejlepší starosta Středočeského kraje v letech 2010-2014. Získala téměř 60 milionů v dotacích a město obdrželo certifikát rating A.

Výčet investic je neuvěřitelný. Jen namátkou se podařilo přistavit a zrekonstruovat ZŠ, MŠ, vytvořit zónu aktivního odpočinku, naučnou stezku i arboretum ve škole, vytvořit kolumbárium, zrekonstruovat radnici, městskou policii, hasičskou zbrojnici, záložnu, obecní dům, silnice, část náměstí, chodníky, kanalizace, vodovody, nezapomněli ani na rekonstrukci pomníčků, nové zastávku, obnovu zeleně a revitalizaci rybníka.

Představujeme vám Mgr. Květu Halanovou, starostku Jílového u Prahy:

Datum a místo narození: 1958

Dosažené vzdělání: VŠ (FF UK Praha)

Pracovní praxe:

2010 – 2014 starostka Jílového u Prahy

2007 -2010 ředitelka Vzdělávacího centra pro veřejnou správu ČR, o.p.s.

1998-2006 starostka Jílového u Prahy

1994-1998  učitelka všeobecných a odborných předmětů – SOU potravinářské Jílové u Prahy

1978-1994 kulturní pracovnice (metodička, ředitelka KD Jílové u Prahy)

1977-1978 sekretářka FMZO ČR

Stranická příslušnost: SNK Evropští demokraté

Funkce v zastupitelstvu: starostka

Osobní slogan:

Slušní lidé existují a stojí za to je hledat. Není mi lhostejné, co se kolem mě děje a pokud chci něco změnit, nesmím jen přihlížet a nadávat, musím se do toho pustit. Vadí mi, že v obecném povědomí je politik téměř synonymem pro kariéristu, korupčníka, lumpa, lháře a nemravu.  Vím, že politiku lze dělat slušně, otevřeně, pro lidi, pro svůj domov, bez afér a velikášství.

 

Můžete nám říci, co vše se vám podařilo během uplynulého volebního období ?

Jak hodnotit 4 roky práce? Nejlépe výčtem investic, rekonstrukcí, oprav a toho, co je zkrátka pod zemí i nad zemí. K tomu dobrému samozřejmě také patří otevřená radnice, stabilizovaná městská policie, aktivní odbor kultury a zejména příspěvkové organizace města Základní škola a Mateřská škola, které nabízejí výborné podmínky pro děti, jak z hlediska vzdělávacího a výchovného či trávení volného času, tak vynikajícího prostředí.  Postupně jsme se, na rozdíl od mnoha obcí kolem Prahy, dostali k vyřešené kapacitě mateřské školy a rozšířili i ZŠ. Nárůst obyvatel a přirozené přírůstky by neměly dělat vrásky radnici, školským zařízením ani rodičům.

Neméně důležitou oblastí byla a je spolupráce se spolky v Jílovém u Prahy, která se dostala na velmi vysokou úroveň a měla po celou dobu také velkou podporu od vedení města.

Zásadním faktorem je finanční zdraví města – rozpočty v jednotlivých letech dosahovaly výše od 65 milionů do 113 milionů korun, město nemá žádné úvěry, každý rok má velmi dobrý hospodářský výsledek (např. za rok 2013 cca 10 milionů Kč) a uchovává další vlastní peníze na rekultivaci skládky ve výši 24,1 milionů Kč (mimo těchto peněz převádí AVE městu jako provozovatel vázanou rekultivační rezervu ve výši cca 16 milionů Kč). Asi polovina rozpočtu je používána na investiční akce a velké opravy. Velkou část provozních peněz město vynakládá na údržbu zeleně a správu komunikací.

Máte nějaký bod z minulého programu, který jste nestihli uskutečnit?

Ani snad ne. Jen ještě nemáme obchvat města – přeložku silnice II/104 od Radlíku k Lázním. Na tom musíme ještě zapracovat, aby ho Středočeský kraj vybudoval. A neaktualizovali jsme Strategický plán města.

Blíží se volby do obecních zastupitelstev, budete znovu kandidovat?

Ano, kandidovat budu. Myslím, že spolu se zastupiteli máme za sebou velký kus práce a ráda v ní budu pokračovat.

Jak těžké (či lehké) bude sestavit kandidátku a přesvědčit voliče, aby dali hlas vám?

Kandidátku jsme sestavili za Nezávislé Jílovska dobře. A věřím tomu, že když se lidé podívají kolem sebe, všechnu tu práci musí vidět a mohou porovnávat.

Mohla byste nám představit hlavní body vašeho volebního programu?

Je toho opravdu hodně, co vybrat? Rekonstrukce a nové chodníky, rekonstrukce dalších komunikací, výstavba dalších částí kanalizace a nového vodovodu v obcích, pokračování v rekonstrukcích budov základní školy, nová tělocvična, školní jídelna. Ale také nový územní plán města, výtah do kulturního centra, revitalizace rybníku Hacák …

Jak vidíte v případě úspěchu další 4 roky na radnici? Jaké budou vaše priority?

Vytvořit z nových zastupitelů tým lidí, kteří táhnou za jeden provaz. Postavit reálný rozpočet, dotáhnout již rozdělané akce z dotací – Rekonstrukci komunikací Jílové Severozápad, Revitalizaci Obecního rybníku. Sestavit dobrý nový program pro další 4 roky, aktualizovat Strategický plán města…

Foto ocenění 008

středočech.net

 

 

3 Responses to „Slušní lidé existují a stojí za to je hledat“, říká Květa Halanová, starostka Jílového u Prahy

 1. Johng810

  14.11.2014 at 5:17

  It’ll also save a lot of cash and time for those on dcaabddfkcde

 2. Pharmg459

  6.11.2014 at 6:26

  Very nice site! cheap goods http://oieypxa2.com/kyaqsk/4.html

 3. Johne11

  5.11.2014 at 15:11

  I do believe all of the ideas you’ve offered for your post. They are really convincing and will definitely work. Still, the posts are very quick for newbies. May just you please extend them a little from next time? Thank you for the post. gcbdeafegcka

You must be logged in to post a comment Login