stredocech.net

Základní informace

Smrt na dálnici D1

V noci ve 2.40 přijal dispečink tísňové linky 155 informaci o nehodě osobního auta na 50. kilometru dálnice D1 směrem na Brno, po které zůstalo ve vozidle zaklíněno všech pět cestujících.

vrtulnik

Na místo byly okamžitě vyslány tři posádky rychlé zdravotnické pomoci s lékařem ve vozidle v systému rendez-vous a vrtulník pražské letecké záchranné služby.

U mladíka, jakmile byl vyproštěn, provedl zasahující lékař prvotní vyšetření, při kterém zjistil poranění dolních končetin. Po ošetření byl mladý muž transportován do krčské nemocnice v Praze. U dalšího muže měl lékař podezření na poranění páteře a hrudníku. Pacient byl neodkladně zajištěn proti pohybu a po nezbytné přednemocniční péči byl přepraven do vinohradské nemocnice v Praze. Třetí cestující muž utrpěl nárazem zhmoždění zad a břicha a byl přepraven do benešovské nemocnice. U muže v bezvědomí s vážným poraněním hlavy, který se nacházel v akutním stavu ohrožení života, byla potřeba intenzivní lékařská péče včetně připojení na umělou plicní ventilaci. Poté byl pacient letecky transportován do Ústřední nemocnice v Praze. Jeden muž utrpěl zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl.

 

You must be logged in to post a comment Login