stredocech.net

Základní informace

Smrtelné nehody nekončí

Černé dny na našich silnicích bohužel nekončí. Dnes ráno se na 7 kilometru dálnice D11 ve směru na Hradec Králové srazili tři kamiony. První zabrzdil a další dva již nestačili zabrzdit a nabourali do něj. Řidiči zůstali ve vozech zaklíněni a vyjeli k nim středočeští záchranáři, dvě posádky z Brandýsa nad Labem i pražská letecká záchranná služba. Po vyproštění řidičů zahájili resuscitaci, ale i přes veškerou snahu o oživení oba muži podlehli svým vážným zraněním. Nikdo další nebyl zraněn.

Během včerejška to byly hned dva případy se smutným koncem. Ráno došlo k nehodě na obchvatu u Čáslavi. Mladá řidička jela od Havlíčkova Brodu na Kolín, kde z neznámých důvodů vjela do protisměru, kde se střetla s nákladním autem.  Posádka náklaďáku vyvázla bez zranění, avšak mladá řidička na místě podlehla svým zraněním.  „Po příjezdu začali záchranáři řidičku osobního auta resuscitovat, ale i přes maximální snahu nebylo oživování úspěšné,“ sdělila Petra Effenbergerová, tisková mluvčí Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje. Dopoledne pak vyjížděla posádka nymburské rychlé lékařské pomoci k pádu muže ze střechy. Muž byl po pádu v bezvědomí a nedýchal. Dispečerka operačního střediska instruovala po telefonu přítomnou osobu k poskytnutí laické resuscitace. Muž i přes veškerou snahu podlehl vážnému zranění. Záchranáři mu již nemohli pomoci a přivolaný lékař konstatoval smrt.

Stejně tak k vážné nehodě došlo o víkendu, kde se nedaleko Bystřice srazil nákladní vůz s osobním. Muž řídící osobní vůz Volvo vjel do protisměru, kde se střetl s nákladním vozem převážející koně. Muž na místě zahynul, jeho žena a dvě malé děti transportovali vrtulníky do nemocnice.

středočech.net

 

 

You must be logged in to post a comment Login