stredocech.net

Základní informace

V sobotu měli záchranáři napilno

Mladoboleslavsko – V sobotu ráno vyjeli ke střetu osobního auta s vlakem na železničním přejezdu. Řidiči auta poskytl na místě nehody odborné ošetření lékař z posádky vozidla rendez-vous z Brandýsa nad Labem a posádka rychlé zdravotnické pomoci z Lysé nad Labem. Muž utrpěl celkové zhmoždění těla a zlomeninu horní končetiny a byl při vědomí transportován do vinohradské nemocnice v Praze. Nikdo další nebyl zraněn.

Praha západ – Další vážná nehoda se stala na Praze západ, kdy v yjížděli k dopravní nehodě dvou osobních aut. K místu nehody byl vyslán lékař ve vozidle rendez-vous ze Zbraslavi, který byl původně na cestě k jinému případu, a dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci ze Zbraslavi a Mníšku pod Brdy. Řidič auta utrpěl zhmoždění hrudníku a zlomeninu dolní končetiny a zůstal po nárazu ve voze zaklíněn. Dvě ženy, jedna se středně těžkým a druhá s lehčím zraněním hrudníku, byly přepraveny do Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Další tři účastníci nehody byli ošetřeni na místě.

Praha západ – Dopoledne vyjížděli středočeští záchranáři k ženě, která se vážně poranila při pádu z koně. Na místo byl vyslán lékař ve vozidle rendez-vous z Hostivic a posádka rychlé zdravotnické pomoci z Roztok. Posádka si ihned po příjezdu na místo na základě prvotních informací vyžádala vrtulník pražské letecké záchranné služby. Do jeho příletu zahájil lékař u těžce zraněné ženy v bezvědomí intenzivní lékařskou terapii včetně převedení na umělou plicní ventilaci. Poté byla letecky transportována na traumatologii motolské nemocnice v Praze.

Mělnicko – Dopravní nehoda e stala i na Mělnicku, kdy se střetlo osobní auto s motocyklem. U těžce zraněné ženy začala operátorka s tzv. telefonicky asistovanou neodkladnou resuscitací, tedy po telefonu vedla svědka při oživování ženy. Posádka rychlé lékařské pomoci z Neratovic po příjezdu v resuscitaci pokračovala, ale ženě, která utrpěla zranění neslučitelná se životem, nedokázala i přes maximální snahu pomoci a lékař konstatoval smrt. Muž se zlomeninou horní končetiny byl po ošetření přepraven zdibskou rychlou zdravotnickou pomocí  do mělnické nemocnice.

Mělnicko – V odpoledních hodinách vyjížděli záchranáři k pádu ženy z okna ve 4. patře domu na Mělnicku. Na místo vyjel lékař ve vozidle rendez-vous z Kralup nad Vltavou, posádka rychlé zdravotnické pomoci ze Zdib a vzlétl vrtulník pražské letecké záchranné služby. Žena při pádu utrpěla těžká mnohačetná zranění, která ji bezprostředně ohrožovala na životě. Lékař zahájil intenzivní lékařskou péči a připojil ženu na umělou plicní ventilaci. Poté byla pacientka letecky transportována do vinohradské nemocnice.

středočech.net


          

You must be logged in to post a comment Login