stredocech.net

Základní informace

Starostou Říčan opět Vladimír Kořen! Zastupitelé zvolili nové vedení města

Město Říčany povede v příštích čtyřech letech starosta Vladimír Kořen – lídr volebního sdružení Klidné město, které drtivě zvítězilo v komunálních volbách s výsledkem 55,7 % hlasů. Prvním místostarostou byl nově zvolen Zdeněk Hraba, druhou místostarostkou bude Hana Špačková. Noví zastupitelé rozhodli na ustavujícím zasedání ve středu 5. listopadu i o členech městské rady a předsedech jednotlivých výborů.

www.flachs.cz

Ustavující zasedání Zastupitelstva města Říčany proběhlo ve středu 5. listopadu. Slavnostní ceremonii, která trvala více než 1, 5 hodiny, vedl starosta Vladimír Kořen.

Nejdříve všichni zastupitelé složili slib nejstarší člence nově zvoleného zastupitelstva. Důležité role se zhostila bývalá místostarostka Karla Egidová, které starosta veřejně poděkoval za práci odvedenou pro město a předal ji květiny a dárkový koš.

Poté zastupitelé stvrdili svým podpisem oficiální listinu, kterou přímo na místě ověřil starosta starým říčanským pečetidlem. „Pečetní typář je zhotoven ze slitiny kovů připomínající mosaz. Pochází patrně ze 17. století a je tak jednou z nejstarších hmotných památek na místní městskou správu,“ sdělil historik Martin Hůrka z říčanského muzea. K významnosti této události přispělo i dřevěné „křeslo“ z roku 1889, na kterém v minulosti sedávali nejvyšší zástupci Říčan.

Po formálních povinnostech přešli pověření představitelé města k volbám jednotlivých funkcí. Volba starosty, dvou místostarostů a členů rady probíhala tajně, za platnost voleb a výsledky zodpovídala zvolená volební komise. Starostenské křeslo obhájil díky 16 hlasům starosta Vladimír Kořen.

„Děkuji za důvěru voličů i zastupitelů. Doufám, že se mi podaří z pozice starosty zlepšovat Říčany i atmosféru mezi lidmi,“ říká starosta Vladimír Kořen a zároveň doplňuje: „Je před námi mnoho práce, hodně projektů a úkolů. Takže jsem rád, že jsme tým vedení radnice pro další čtyři roky výrazně posílili.“

Do funkce neuvolněného 1. místostarosty byl zvolen právník Zdeněk Hraba, který má zkušenosti z minulého volebního období jako radní. Druhou místostarostkou se stala Hana Špačková, která práci místostarostky vykonávala již minulé čtyři roky.

„Věřím, že noví kolegové přinesou na radnici čerstvý a svěží vítr a spolupráce nás všech bude pružná a efektivní,“ dodala a potvrdila slova starosty místostarostka Hana Špačková.

www.flachs.cz

Sedmičlennou městskou radu tvoří kromě těchto tří zástupců také dva bývalí radní Michal Mrázek a Vladimír Polánský ze sdružení Klidné město. Nově k nim přibyli David Michalička ze stejného uskupení a David Frydrych z Unie pro sport a zdraví, s kterou uzavřelo ve volbách vítězné Klidné město koaliční smlouvu.

Volby předsedů do jednotlivých výborů se uskutečnily veřejným hlasováním. Zastupitel Martin Gebauer byl zvolen předsedou finančního výboru, který má na starosti ekonomické řízení města. Do čela kontrolního výboru byla zvolena bývalá místostarostka a radní Karla Egidová z ODS. Předsednictví Výboru pro územní rozvoj a výstavbu se ujme pro příští čtyři roky David Michalička. Další členové všech výborů budou navoleni během jednoho z příštích zasedání.

Stredocech.net

Zdroj: město Říčany

One Response to Starostou Říčan opět Vladimír Kořen! Zastupitelé zvolili nové vedení města

  1. Adult Chat

    25.11.2014 at 0:36

    54841 654355I like this web site really significantly so significantly superb information . 709192

You must be logged in to post a comment Login